rigormortis

Existuje externí blesk s možností ručního odpalu?

Sháním externí blesk s ručním odpalem…na těle blesku nebo kabel.
Nějak nevím jestli to vůbec existuje, vždy, když to hledám, nacházím pouze drahé blesky se synchronizací s fotoaparátem.
Nemáte někdo s tímto zkušenosti?
Doplňuji:
jde o noční focení, kdy s dlouhou závěrkou zachytím postavu v pohybu ve vzdáleném místě od fotoaparátu.
Reflektor je na prd kvůli expozici té postavy (byla by buď moc nebo pod expozicí).
Chci fotit hvězdy s touto postavou.

Nejlepší odpověď
Emefej

Každý externí blesk umožňuje ruční odpálení. Já jsem to používal při focení v úplné tmě v podzemí. Foťák na stativu, závěrka na 60 sekund, exponováno pomocí několika ručních odpalů blesku do různých směrů celé rozlehlé jeskyně.

Další odpovědi
Děda Louda

To snad umí každý blesk.

magorvkleci

co tohle?
http://blesky­.heureka.cz/metz-mb-36-c-2/

lukas.zmizik

já mám teda k zrcadlovce blesk canon speedlite 580ex a ten se dá ručně odpálit tlačítkem, umí to i verze 430 a menší, ale nevím, k čemu je to dobré – pochybuji, že se s bleskem trefíš na dejme tomu např. jednu setinu vteřiny, což je závěrka fotoaparátu – ten blesk se umí synchronizovat na 1/250 vteřiny se závěrkou…

anonym

Kup si něco takového – http://www.pho­totools.cz/ex­terni-systemovy-blesk-yongnuo-yn460-gn33/d-70284/ , samozřejmě si ale vyber blesk podle toho, jaké máš tělo (zrcadlovky – na tvém vlastním až tak nesejde 😉 ) a směrného čísla (raději vol větší – omezit záblesk můžeš – difuzorem, odklonem blesku nebo zakrytím části reflektoru). Předpokládám, že cena není „drahá“… 😉
___
*) podle návodu umožňuje odpal tlačítkem – http://www.pho­totools.cz/fi­les/Blesk_YN460_v1­.0.pdf

Lamalam

Má to snad každý blesk, a je to určeno právě k tomu, co popisuješ v doplnění otázky, tj. k exponování bleskem při dlouhých časech. Ale může se pochopitelně použít i automatický od­pal.

Lamalam

lukas.zmizik – není k tomu, aby se trefoval do synchronizovaného času závěrky, ale slouží to k expozici bleskem při dlouhých časech.

rigormortis

mě šlo hlavně jako o externí externí blesk…velmi daleko od fotoaparátu…tato zařízení stojí cca 20 tis.