Avatar uživatele
zjentek

existuje antivir, kterej by se nahrál na usb flesh a odtamtud by případně hlásil, že se vám na flešku dostala havěť?

Doplňuji:
gecco: tak jo- píchneš svůj disk do infikovanýho pc a ten vir si hned přeleze do tvýho disku, pánč je tak navrženej- aby se prostřednictvím disků, jako máš ty, šířil. Jenže v momentě, kdy ti tam leze, tak ti ta fleška těžko sama zahlásí, že už do ní cosi leze a proto chceš na ní mít utilitku, prográmek, na kterej když na flešce naklikneš, tak se ti v něm zobrazí přímo nezvanej návštěvník, kterej tam od posledního připojení k libovolnýmu pc „přibyl“ . Já vím, je to hodně složitý. Ale vzpomínám, že roku 2008 jsem takovej software měl. Jmenovalo se to skoro podobně jako toto:
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/antiviry/kom­pletni/usb-virus-cleaner/?xx%5Bid­%5D=1.
..jenže tohle

  1. zdaleka není ono
  2. je to hodně starý
  3. stažením si do pc stáhneš i hnusnýho TR/Agenta, což na stahuj.cz zřejmě nevěděj ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzlatokopka před 3364 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Mno – zkus mi trošku popsat, co vlastně chceš…
Třeba – půjdeš po náměstí, potkáš nemytého se žloutenkou typu B a flashka ti v kapse začne ´řvát´??
;-DDD
___

  1. nepřipojená flashka je mrtvá – žádný program na ní neběží
  2. flashka po připojení je vydána počítači ´na milost´ – furt na ní žádný program neběží
  3. než spustíš antivir z flashky, může bý nakažená, smazaná…

___
Jako ochrana flashky může fungovat kryptování dat na ní (ale – aby šlo o opravdu účinnou ochranu, není to tak ´jednoduché´).
Jako lepší ochrana takových úložišť je

  1. nemít na nich důležitá (citlivá) data
  2. nestrkat je do ´každýho´ počítače

A vlastní počítač před havětí odkudkoli ochráníš jednak slušným antivirem a hlavně ´organizačně´ – nepřihlašovat se s právy admina, mít vypnuté ´automatické přehrávání´, atdatdatd…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Aby mohl program běžet, musí si ho počítač natáhnout do paměti. Z toho vyplývá, že když spustíš z flashky program na počítači A, natáhne se do paměti počítače A. Aby běžel i na počítači B, musíš připojit flashku na počítač B a pak program spustit. Ale před spuštěním už se může spustit jiná aplikace/malware. Nejde mít nepřipojenou flashku, na které by běžela aplikace.

Nainstaluj si antivir, nastav automatické aktualizace a kontrolu vyměnitelných zařízení a budeš mít od 99% havěti pokoj.

Mimochodem, antivir je jedna věc, ale ještě by to chtělo nastavit firewall, bez něj máš sice zabezpečená okna domu, ale dveře dokořán.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jpau

To co píšeš svědčí o naprostém nepochopení toho jak to funguje.

  1. Mám flashku, ta sama o sobě nic nedělá
  2. Připojím ji do počítače, sama o sobě nic nedělá
  3. Systém ji namountuje (připojí), což Windows dělá sám o sobě
  4. Pak se teprve může něco dít

Pokud jsi paranoidní a chceš to řešit, tak vypni (nevím z hlavy jak) automatické přehrátí flashky a než ji otevřeš, tak si z řádku prohlédni obsah autorun.inf, pokud tam existuje. No a když v něm nebude nic závadného, tak s největší pravdpodobností nic nehrozí.

Jako antivir po flashkách dřív lezl tuším avast.

Další (psycho) varianta je vytvořit si na té flashce počítač (vm) s nějakým diskem (třeba vdi) a přistupovat na data na té flashce krz virtuálku (flashka by tak byla jakoby počítač s jakoby diskem a teoreticky by ten balast měl zůstat ve virtuálce a nenakazit hosta, samozřejmě tě může nakazit direct host i když budeš bezpečně prohlížet přes vm apod…).

Jakékoli zabezpečení je na úkor komfortu, tzn. chceš-li zachovat běžný komfort jako má každý uživatel tak to neřeš, chceš-li dosáhnout maximálního zabezpečení tak to nepoužívej.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

jpau k první větě: ..no právě ;o

před 3364 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Nebo se vykašli na Windows a přejdi na linux. Pro běžnou domácí práci je dostatečný, ovládání např. Ubuntu je hodně podobné Windows a havěti se bát téměř nemusíš i bez antiviru. Nejsem žádný linuxák, používám ho cca čtyři měsíce a to ještě jen na domácím počítači (internet, mail, filmy, drobné programování pro Windows v Mono Develop).

před 3364 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jpau

Vítej ve světě dosud neobjevených, záludých a zdánlivě neřešitelných problémů Kolego! 😁

před 3364 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Mně se zdá, že dnešní Ubuntu je celkem použitelné. Před nějakými deseti lety jsem zkoušel RedHat 6, pak Mandrake 8, SuSE 7, gentoo a ještě později nějakou starší verzi Ubuntu. Všude byly problémy, že jsme po pár dnech odešle zpátky k Windows (Maca jsem se s vděčností zbavil po roce snažení a třech šedivých vlasech). Ale tato verze Ubuntu (14.04) už jde nainstalovat a domácky používat. Zatím mám jedinou potíž, nepřipojím mobil jako mass storage, ale ještě jsem neměl čas to řešit.

před 3364 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek