Hakunamatata

Existuje alergie na maso?

Jaký by mohl být jiný důvod toho, ze si můj organismus s masem neumí poradit?
Doplňuji:
Lekaři nepomohli, ostatně ještě mne žádný lékař nepřesvědčil o svých kvalitách. Při vyrceni alergie na maso si tukaji na celo. Jenže lékaři jsou omezeni jen na to, co se naučili ve škole a nemají potřebuju se dále bzdelavat. Doslova mi jeden lékař řekl, ze nestudoval 7 let na vysoké škole, abych ja si sama našla řešení svých problémů. Jinak potíží po mase je dost, nechci se o nich moc šířit, například ekzem a trávicí potíž.

Odpovědi
Reezo

podle mě existuje alergie na cokoliv si jen dokážeš představit. Jsou tu lidé, kteří jsou alergičtí na sluneční světlo, potraviny, napoje, pyl, prach atd… se Zdravotním problémem ti pomůže pouze lékař, který se na tebe podívá, rady tady jsou pouze teoretické.

Zeptej se sama sebe, jak dlouho tento problém trvá nebo jestli je to nějaká anomálie která se ještě nestala? Předtím jsi jedla maso normálně?
Co se děje když si dáš maso? Stává se to u každého masa nebo jen u určitého?

Nejlepší je jít přímo za lékařem
Doplňuji:
Pokud jsi nespokojena s lékařem, který tě prohlédl, tak kontaktuj jiného. Lékaři nejsou všichni stejní, jsou to přeci jenom lidé. asi je potřeba naštívit jiného lékaře. Nebo nejíst maso, ale to by znamenalo, že by se musela nějak vyvážit strava, protože je maso důležité pro tělo.

Funna

samozřejmě, že existuje alergie i na maso…problém je totiž hlavně v tom, čím je zvíře krmeno…i když to vypadá podivně, ty můžeš být alergická na to, co má ve své stravě…je potřeba najít si to svoje správné maso…u kuřecího je největší předpoklad, že ti bude vadit…ale např. jehněčí, nebo králičí by ti mohlo vyhovovat…a pokud žádné maso nenajdeš, nezbude ti, než se stát vegetariánem…

anonym

Ano existuje. Známý už před 40 lety kvůli tomu dostal tzv. „modrou knížku“. Normálně byl odveden a nastoupil na vojnu. Všude podával informaci, že maso jíst nemůže. Na vojně se tento stav pokusili nadřízení „zlomit“ násilím a milý Jirka skončil s otravou asi na měsíc v nemocnici. Potom jej propustili z vojenské služby a stal se z něj nevoják. Byl prostě vegetariánem z nutnosti. Maso jeho zažívací trakt nedokázal strávit.