Hykam

Excel: potřebuji vybrat dané řádky z tabulky a vypsat je na nový list. Poradíte?

Mám denní záznam prací na různých plodinách např:

15.4. | Cibule | výsev |
25.4. | Celer | výsadba |
26.4. | Zelí | výsev |
26.4. | Celer | závlaha |
30.4. | Cibule | hnojení |
atd.

Potřebuji na nový list vypsat pouze řádky se záznamem např cibule, na další pouze celer atd.

Děkuji
Doplňuji:
Mosoj: dík za odpověď, tohle znám, potřebuji ale dělat různé výstupy na stejném principu, tudíž to chci trochu zautomatizovat.

Odpovědi
mosoj

data – filtr- automatický filtr , a potom překopírovat
Doplňuji:
Nejdříve si ale označ sloupec ve kterém jsou názvy zeleniny.

Mc Merkurion

jestli tomu dobře rozumím,tak chceš na každý list napsat pouze ten jeden druh zeleniny? pak (nevím jak v exelu,používám office) bych na ten list použil funkci,že když je ve sloupci zelenina celer,který bude třeba v nadpisu stránky,ať mi ten řádek napíše,jinak ať prohlíží další…
Doplňuji:
zkusil jsem ti to přepsat ve vzorcích v tabulce,posílám: http://letecka­posta.cz/814819527
…ale do exelu si to budeš muset upravit

Alesh

Tak mě napadají dvě, resp. tři řešení:

  1. kontingenční tabulka – každém listu jedna s filtrem na příslušnou plodinu
  2. VBA skript (neboli makro)
  3. pak to jde asi i nějak zbastlit přes nějaké funkce

anonym

  1. Spusť Makro
  2. Jdi na Data – Rozšířený filtr [upřesnit(ikona trychtýe s tužkou)]
  3. Vyber oblast (řekněme A2:C10)
  4. Vyber kritérium (E2:E3)
  5. Kam zkopčit (I2:K2)
  6. Ukonči Makro

=============­========================­====================
Sub Makro1()

‘ Makro1 Makro

‘ Klávesová zkratka: Ctrl+m
'
Range(„A2:C10“)­.AdvancedFilter Action:=xlFil­terCopy, CriteriaRange:=Ran­ge( _
„List1!Criteria“), CopyToRange:=Ran­ge(„List1!Extrac­t“), Unique:=False

End Sub

Jak to vypadá ► http://www.im­ghosting.cz/vi­ew-34makro.png

Hykam

Děkuji všem za nápady a podněty, jdu zkoušet. Kdyby měl ještě někdo nějaký nápad, budu rád, když ho sem ještě přidá.

Hykam

Mc Merkurion: přesně tak, ale nenašel jsem tu funkci

Mc Merkurion

je to sice složitý,ale udělal bych to takto: do dalších,třeba skrytých sloupců,které by měly nadpis „celer,mrkev,apod“ bych si napsal datum za použití funkce KDYŽ=IF je zápis s tímto druhem,napiš datum,na dalším listě pak u té které zeleniny do sloupců datum psal pouze datumy z onoho slouce pomocí funkce LARGE(nevím v exelu,je to vyhledávání podle hodnot) a pak pomoci funkce HLEDAT bych k dané buňce s datumem našel odpovídající řádek v prvním listě,je to složitější,ale na něco podobnýho to používám a funguje to dobře

mosoj

Zautomatizuješ to jedině pomocí makra. Nevím jak nyní ( nepoužívám to) ale excel používal automatický zápis makra.