markiza1

Ekologický aspekt

Dobrý den,chtěla bych nejak vysvetlit co to znamená „ekologický aspekt“…děkuji predem za odpoved.

Odpovědi
hanulka11

Každý aspekt trvá přibližně jeden až tři měsíce, délky jednotlivých období nejsou nijak přesně kalendářně vymezeny, každý rok se aktuální hranice jednotlivých ekologických ročních dob mění a posouvají v závislosti na výkyvech počasí

Základní dělení zimní aspekt – velmi přibližně: prosinec až únor – zjednodušeně zván zima
předjarní aspekt – velmi přibližně: březen až duben – zjednodušeně zván předjaří
jarní aspekt – velmi přibližně: květen až červen – zjednodušeně zván jaro
letní aspekt – velmi přibližně: červen až červenec – zjednodušeně zván léto
pozdně letní aspekt – velmi přibližně: srpen až září – zjednodušeně zván pozdní léto nebo babí léto (někdy též nesprávně zvané indiánské léto)
podzimní aspekt – velmi přibližně: září až říjen – zjednodušeně zván podzim

Zdroj: podle wiki