Atlanis

Dům který je 3m pod úrovní sousedního pozemku je vystaven tlaku této zeminy má soused povinnost postavit ochrannou zeď?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni snadné takto bez znalosti věci odpovědět. Záleží na tom, v jaké době byly jednotlivé domy postaveny, jaké bylo stavební povolení atp. V případě že se nedokážete vzájemně rozumně dohodnout nezbývá než požádat o vyjádžení stavební odbor, případně následně se obrátit o rozhodnutí na soud.

Další odpovědi
mosoj

Potřebujete to vy nebo ten soused ?
To si tam ten soused navezl ty tři metry až potom co jste dostavěl? Pak by povinost měl, ale nevěřím že by jste mu to dovolil.

venkovan

Tady zřejmě poradí soudní znalec. Pokud soused stavěl později, tak jste měl možnost se vyjádřit v územním rozhodnnutí – soused měl mít váš souhlas či nesouhlas ke stavbě.
Ale moc málo informací – poslal bych dotaz na krajský úřad – odbor územního rozvoje.