jahudka_vlm

Důchodová reforma, jak ji rozumíte? Co se děje za změny?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Rozumím tomu tak, že dnes se všechno bude zdražovat, aby bylo na důchody, ale až do důchodu půjdu, nedostanu nic, protože opět nebudou peníze.
A vždycky za to bude moct ta předchozí vláda, nikdy ne ta co bude zrovna u moci a to i přesto, že tam budou ti samí.

Další odpovědi
jendahun

Já jsem to pochopil tak: budeme platit do státního důchodového systému a taky něco ještě do soukromých fondů,které budou spravovat příbuzní a přátelé dnešních a budoucích politiků.Jestli náhodou dozrajete a dožijete nějakým nedopatřením do důchodového věku,nebude už stejně z čeho vám důchod vyplatit.Státní důchodový systém vaše peníze použije průběžně na zalátání děr ve státním rozpočtu a ten soukromý to rozkrade.Tak se mi asi nějak jeví skutečnost.