Kepler

Dříve narození, pamatujete si na stavebnici Merkur?

Možná i ti mladší. Žádná elektronika, jen klíče a matky, tvůřčí práce a fantasie.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Proč jen dříve narození? Třeba na Alza.cz patří Merkur pořád mezi velmi prodávané stavebnice, spolu s další tuzemskou značkou SEVA.

Zdroj: https://www.al­za.cz/hracky/mer­kur-6-d118402.htm

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě že pamatuji. Nic lepšího a žádanějšího v dané době snad ani neexistovalo. A nejen že byla dostatečně hravá ale cvičila u všech co ji používali i drobnou motoriku, což dnešním dětem převážně chybí.

Funna

jasně, že jo…byla to má oblíbená stavebnice…a manžel přinesl „do rodiny“ další, takže jsme měli dva a stavby, které jsme stavěli potom s dcerou nabyly na velikosti a rozmanitosti…možná i proto se teď ona věnuje technice .-)

Kelt

Ano, pamatuji se. I když nejsem v tom dobrý. Ale když jsem se hlásil na jedno pracovní místo, tak součástí pohovoru bylo udělat něco z Merkuru. Složit nějaký vozík. Tak šroubky mi padaly, ale udělal jsem to.

paul1

Pamatuji, měli jsme ji doma a pár zařízení jsme z ní postavili. Potom jsem šel na vojnu a po ní se odstěhoval za mojí láskou. O stavebnici jsem ztratil přehled a nevím, co se s ní stalo.

GM

Nejen dříve narození, vnukům jsem koupila 3 stavebnice, rádi si s nimi hrají.

Rocker

Merkur jsme měli,byl super.
V Polici nad Metují je Muzeum Merkuru doporučuji navštívit

iceT

Vím, jak vypadá, ale nikdy jsem ji neměla.

dubraro

No jejda. Měl jsem všechny varianty – konstrukční, dopravní, elektrické pohony i Elektro Merkur, tam byly i chemické pokusy.
Ale kdo si taky pamatuje stavebnici Vašek?

Justin1

Ano, jako malý jsem si hrál s hračkami postavenými z Merkuru, ale moc jsem nestavěl, to neustálé šroubování mě nebavilo.

Kepler

Tak to jsem netušil, že se to stále vyrábí. Dobrá zpráva!

Kepler

Dubraro: Vaška jsem měl!