Avatar uživatele
Kepler

Dříve narození, pamatujete si na stavebnici Merkur?

Možná i ti mladší. Žádná elektronika, jen klíče a matky, tvůřčí práce a fantasie.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? GM, marci1, Justin1 před 842 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Proč jen dříve narození? Třeba na Alza.cz patří Merkur pořád mezi velmi prodávané stavebnice, spolu s další tuzemskou značkou SEVA.

Zdroj: https://www.al­za.cz/hracky/mer­kur-6-d118402.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě že pamatuji. Nic lepšího a žádanějšího v dané době snad ani neexistovalo. A nejen že byla dostatečně hravá ale cvičila u všech co ji používali i drobnou motoriku, což dnešním dětem převážně chybí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

jasně, že jo…byla to má oblíbená stavebnice…a manžel přinesl „do rodiny“ další, takže jsme měli dva a stavby, které jsme stavěli potom s dcerou nabyly na velikosti a rozmanitosti…možná i proto se teď ona věnuje technice .-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Ano, pamatuji se. I když nejsem v tom dobrý. Ale když jsem se hlásil na jedno pracovní místo, tak součástí pohovoru bylo udělat něco z Merkuru. Složit nějaký vozík. Tak šroubky mi padaly, ale udělal jsem to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Pamatuji, měli jsme ji doma a pár zařízení jsme z ní postavili. Potom jsem šel na vojnu a po ní se odstěhoval za mojí láskou. O stavebnici jsem ztratil přehled a nevím, co se s ní stalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Nejen dříve narození, vnukům jsem koupila 3 stavebnice, rádi si s nimi hrají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Merkur jsme měli,byl super.
V Polici nad Metují je Muzeum Merkuru doporučuji navštívit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Vím, jak vypadá, ale nikdy jsem ji neměla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

No jejda. Měl jsem všechny varianty – konstrukční, dopravní, elektrické pohony i Elektro Merkur, tam byly i chemické pokusy.
Ale kdo si taky pamatuje stavebnici Vašek?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Ano, jako malý jsem si hrál s hračkami postavenými z Merkuru, ale moc jsem nestavěl, to neustálé šroubování mě nebavilo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Tak to jsem netušil, že se to stále vyrábí. Dobrá zpráva!

Avatar uživatele
Kepler

Dubraro: Vaška jsem měl!

Nový příspěvek