Dostala jsem upozornění za porušení prac. povinnosti za to že jsem šla k lékaři. Jak se bránit?

oznamila jsem to předem jen nadřízenemu ne řediteli který mě hledal a nadřízený to zapřel asi aby neměl problém ze to zapoměl sam nahlasit řediteli že budu nepřítomna(jsem zaměstnaná v statním sektoru)

Nejlepší odpověď
standa

„Upozornění“ jste nemohla dostat, za to že jste šla k lékaři.

Pokud však zaměstnavatel vydal interní pokyn, kde je přesně stanoveno jakým ZPŮSOBEM je zaměstnanec povinen oznámit, že hodlá opustit pracoviště z důvodu návštěvy lékaře… a vy jste s tímto pokynem byla prokazatelně seznámena a poté jste tento pokyn prokazatelně nedodržela, tak pak je zaměstnavatel oprávněn vám vaše jednání vytknout například tím, že vám předá zmiňované upozornění na porušení prac.kázně.

Pokud však některá z výše mnou uvedených ´podmínek´ ze strany zaměstnavatele dodržena nebyla, tak jste v právu Vy a zaměstnavateli písemně oznamte, že z „těch a těch důvodů“ s údajným porušením pracovní kázně NESOUHLASÍTE.

A jinak se přikláním ke kolegovi, který odpovídal dříve, že je na zvážení, zda u takového zaměstnavatele pracovat dále…, ale vše má své výhody a nevýhody, že?

Další odpovědi
Kukucz

Příště si vždy vyžádejte propustku, pokud by ji váš nadřízený zapřel také, nechte si vystavit potvrzení od lékaře. Ale být vámi, tak zvažuji změnu zaměstnání, chování vašeho nadřízeného svědčí o jeho charakteru a pravděpodobně s ním budete mít i v budoucnu problémy. Věřte mi, že vím o čem mluvím.
Dodatek: Co ale můžete udělat teď je právě nechat si vystavit potvrzení od lékaře, není to úplně košer, ale na druhou stranu můžete trochu zalhat a říct, že jste k lékaři musela a nadřízený vám propustku nechtěl vydat. Když lže on proč ne vy, že…