Maruškačtená

Dostala jsem k narozeninám linkovaný sešit, ale nevím co s ním? (Deníček mám, je pro školu/do školy až moc krásný).

Dostala jsem k narozeninám jeden linkovaný sešit a nevím co s ním ( deníček mám na školu je až moc krásný). ?????

Odpovědi
nyjono

Nemusíš psát jen deníček.
Můžeš psát, a nemusí to být každý den, když tě něco zaujme. U lidí, v přírodě, něco si zajímavého přečteš nebo potkáš. Nebo nějaký citát.

elkon

Podivný dárek k narozeninám. Někomu ho můžeš dát.

ivzez

A co by sis představovala psát do deníku, když ne „deníček“?

Klidně si do něj piš třeba recepty, ale nemám představu, co potom s tím nadpisem…
(Možná by nebylo od věci si tam zapisovat to, co si nepamatuješ z češtiny.)

Pepa25

Nechat na horší časy nebo někomu darovat.

Mc Merkurion

… za našejch časů si holky vedly památníčky …

iceT

To není sešit, to je na poznámky, abys nezapomněla, co si chceš zapamatovat.

ivzez

„Dostala jsem k narozeninám jeden linkovaný sešit a nevím co s ním (deníček mám na školu je až moc krásný). ?????“

Podle mne měl dotaz znít:
„Dostala jsem k narozeninám jeden linkovaný sešit a nevím co s ním (deníček mám; pro školu/do školy je až moc krásný).“

ivzez

Oprava:
„Dostala jsem k narozeninám jeden linkovaný sešit a nevím co s ním (deníček mám; sešit je pro školu/do školy až moc krásný).“

annas

Máte pravdu. Děkuji.