králiček5616

doplatek na bydlení-normativní náklady

Měl jsem velké doplatky na energiích, tento měsíc jsem předložil na náklady na bydlení zaplacenou částku přes 10 000.- ve svém vlastním bytě, kolik se mi bude z této částky počítat na normativní náklady na bydlení? Bydlím sám, jsem v hmotné nouzi. Píšu o doplatku na bydlení, u příspěvku částku normativních nákladu znám.

Odpovědi
ivzez

Normativní náklady na bydlení jsou stanoveny jenom pro příspěvek na bydlení.
Na doplatek na bydlení „dosáhnete“, pokud Vám po úhradě nákladů na bydlení nezbyde životní (v některých případech existenční) minimum.

Poznámka:
Částka přes 10.000 měsíčně ve vlastním bytě je hrozně vysoká.
Nemáte stanoveny příliš nizké zálohy, že Vám pak vznikají
takové nedoplatky?

Zkuste si to propočíst (rozpočítat průměr za celý rok na měsíce),
příspěvek i doplatek na bydlení můžete pobírat průběžně
(nevzniknou pak takové nedoplatky).

Viz doplatek na bydlení:
http://portal­.mpsv.cz/soc/hn/ob­cane/bydleni