koshe.en

Donatela Reyes a podobně nesmyslné firmy, tahající z lidí peníze..

Jak se zbavit těchto „otravovačů??“ Dnes jsem zcela náhodně přišla na to, že tyto firmy už zasílají „pomocné“ dopisy i mojí matce… Tato je bohuzel psychicky nemocná a proto jí jedonuše nevysvětlíte, co jsou ty firmy zač a že tahají z lidí jen peníze .. Je nějaká možnost, nějaká rada, jak se můžeme proti těmto dopisům brániti? Už jsem se snažila jim na tu jejich adresy zasílat dopisy, aby matce již tyto nesmysly neposílali, ale teď, po delší době, jsem je opět našla… Jsem bezradná, prosím poraďte, jaké je řešení se proti těmto příšerám bránit… díky…

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud už mají adresu, tak s tím bude problém. Pokud je to dopis na konkrétní adresu, tak ho pošta musí doručit a firmě také nelze zakázatz, aby někomu psala. Takové rozhodnutí by snad mohl dát jen soud.

Další odpovědi
fcoop

Nebezpečné pronásledování
§ 354 tr. zákoník
Nebezpečné pronásledování
(1) Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že

  1. vyhrožuje ublížením na zdraví nebo jinou újmou jemu nebo jeho osobám blízkým,
  2. vyhledává jeho osobní blízkost nebo jej sleduje,
  3. vytrvale jej prostřednictvím prostředků elektronických komunikací, písemně nebo jinak kontaktuje,
  4. omezuje jej v jeho obvyklém způsobu života, nebo
  5. zneužije jeho osobních údajů za účelem získání osobního nebo jiného kontaktu,

a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví nebo o život a zdraví osob jemu blízkých, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

http://www.bkb­.cz/pomoc-obetem/trestne-ciny/nebezpecne-pronasledovani/