Löwe

Dokážete od sebe rozpoznat čínštinu, korejštinu a japonštinu?

Jen tak mne to napadlo, pro zajímavost..

P.S. Já ano 🙂

Nejlepší odpověď
Agneta

Rozeznat japonštinu a čínštinu je jednoduché. Korejština – z které pochází maďarština a finština – je už poněkud jiná:D

Další odpovědi
pusinka50

Ne. A ty ano?
V Praze je spousta vietnamců, číňanů a japonských turistů. Někdy jsem měla dojem, že Japonci tak rychle neštěbetají, jako čínani a vietnamci a jejich řeč je jakoby kultivovanější a pomalejší.

Quimby

Pouze podle písma.
Podle vzhledu nebo mluvy je nerozeznám.

Denasha

Já také ano :) Mimochodem, zajímavá otázka :D

Lamalam

Nedokážu od sebe rozeznat ani příslušníky těch národů, natožpak jejich jazyk.

mojitek

Jasan.Čínština je naprosto odlišná i poslechově od jiných jazyků,takže tu poznám vždycky. Japonštinu taky.Jedině korejštinu nepoznám,ale od těchto dvou jí rozeznám

gecco

Ani náhodou – mám absolutní hudební hluch…
😉

zelí

Částečně ano (korejské zpěvačky jsou hezké holky).
Zcela neomylně však nikoli.