kurec

Dokáže projektor nebo televize za stejnou cenu zobrazit stejně kvalitně barvy videa nebo filmu?

protože přeci počítačový monitor s televizí nejde porovnávat samozřejmě

Odpovědi
led

Tak ako je rozdiel v cene, je rozdiel aj v kvalite obrazu, hlavne v tzv. Brilantnosti a rozlíšení.

Projektor vám sprostredkováva odrazený obraz od premietacej plochy. Najhorší obraz je od hrboľatej omietky. Ak použijete špeciálne premietacie plátno, vysokoodrazivú plochu, ktorá nezkresľuje obraz, pri velkoplošnom premietaní tj.od 2–4 metrov s kvalitným zvukom máte zážitok aj vo farbách, (oko si ich prirodzene dopĺňa) vyšší než pri pozeraní veľkoplošného tv s uhlopriečkou 120–150cm. ale to sa odzrkadlí aj v cene projektoru.
Pri pozeraní tv sa sústreďujete na relatívne malú plochu proti vám vyžarovaného svetla, kde aj jemný nesúlad farebného podania je rušivý..

Dochy

Levné projektory podle mně nemohou konkurovat kvalitou monitoru. Jejich místo je tam kde je třeba obraz prezentovat většímu množství lidí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Dochy „Levné projektory podle mně nemohou konkurovat kvalitou monitoru“ máte pravdu.
Ale aj lacné projektory dokážu „vyrobiť“ zážitok v spojení so zvukom, práve tým, že máte možnosť akoby fyzicky vstúpiť do deja filmu. Prirodzene premietať si Televízne noviny projektorom považujem za zhýralosť starorímskeho patrícia. ale napríklad pri akčnom filme sa pokúšate uhnúť kopu Chucka Norrisa.

Dochy

Existují projektory třeba v kině. To je jiná třída. Ale ty projektory co jsou běžně k dispozici..... Dají se použít pro prezentaci lidem, ale koukat na film? Ani omylem. Pohnu hlavou a udělá se mi blbě z těch červených zelených a modrých proužků ani by Chuck nemusel kopnout.
Nemám zas takový přehled abych mohl s jistotou tvrdit, že jsou projektory pro osobní používání k ničemu, ale zatím jsem teda takový, který by televizi/monitor dokázal pro večerní pohodu nahradit, neviděl.

led

Používam projektor pri grafike, keď chcem vidieť obraz v „životnej veľkosti“ predsa len obrazovka na počitači je trochu malá a keď si detail zväčším, nevidím celok. No a keď už to mám, tak občas film, divadelné prestavenie… ak stojí zato, si pozriem v životnej veľkosti na stene v domácom kine (projektor) aj s priestorovým zvukom, ale bez tých chuťových doplnkov, ako to robia mladí v kinách