sesednizkola

Dokázal by šikovný právník dostat k soudu jako pokus o vloupání pokud někdo vezme za kliku u cizích zamčených dveří?

Dejme tomu, že mám někoho na kameře jak se snaží dostat do zamčeného domu tak, že několikrát vezme za kliku a zkouší jestli není odemčeno. Když se mu to nepovede tak odejde.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

No, spíš ti i ten málo zdatný právník dokáže zatopit, pokud bys nahrávku zveřejnil. Bez souhlasu nesmíš nikoho natáčet.

Další odpovědi
Drap

Myslím že ne. Neni k tomu žádný důvod.

nyjono

Ani hodně šikovný právník.
Je to hloupost.

klumprt

Na pokus o vloupání zapomeň. Tak leda pokus o porušení domovní svobody a to by musel být sakra šikovný právník. 🙂

tforro

Vtip bude asi v prokázání úmyslu.
Pokud by se někde dotyčný chlubil, že půjde tam a tam a bude se tam chtít vloupat… tak by možná šikovný právník na základě onoho svědectví dokázal údajného škodiče zažalovat za vloupání ve stadiu pokusu. Protože i příprava trestného činu se trestá.