BEN

Dohoda o pracovní činnosti

Kolik hodin se může odpracovat za měsíc na dohodu o pracovní činnosti. děkuji

Odpovědi
baghira

Podle dohody o pracovní činnosti může zaměstnanec vykonávat práce jen do poloviny stanovené týdenní pracovní doby. Stanovená týdenní pracovní doba podle ZP je max 40 hodin, takže na DPČ to může být max 20 hodin.
Pokud jsi zaměstnaný víc týdnů, tak je to pochopitelně násobek. Takže na rok (52 týdnů) je to max 1040 hodin, na průměrný měsíc 86 hodin. Doufám, že jsem se na té kalkulačce nepřehmátnul.