ladaI

Dochází časem ke snížování účinku jisker generátoru sporáku Mora? Jiskra přeskakuje pouze u 1 – 2 hořáků.

Jaká je konstrukce generátoru? Je možné, aby dával jiskru pouze na dvě elektrody a jak je složitá jeho výměna?

Nejlepší odpověď
Funna

nemyslím si, že by to bylo generátorem, to je spíš opálená, nebo špinavá elektroda…

Další odpovědi
Dochy

Já bych ze všeho nejdřív otestoval zda není na elektrodách svod. Tj. bordel nalepenej na té keramice. U sporáků mi to připadá jako nejčastější zdroj závady. Pak bych kontroloval zda jsou všude pořád správně připojené kablíky (ale za normálních okolností by se neměli hnout) – to už by ale měl dělat někdo s kvalifikací.