Ucetni

Jak začít investovat?

Jak zacit investovat s opravdu malym mnozstvim penez a jak z toho vytvorit slusnou sumicku, jak lze pomoci toho „zbohatnout“, kdyz opravdu s tim nemam zadne zkusenosti a ani znalosti ( jelikoz nemam zbytecne penize na pokus/omyl), tak by me zajimalo jak docilit nejake vynosnoti popr. navodu a Vasich zkusenosti co se Vam oplatilo/neoplatilo jak jste zacinali atd. Budu rad za jakekoliv rady a zkusenosti.
Diky.

Nejlepší odpověď
Drap

Co to je malé množství peněz? Pro někoho to je několik korun, pro jiného několik milionů. Čím méně peněz, tím lze předpokládat menší výnos. Nejdříve si musíš rozmyslet jak a kam chceš investovat. Do podnikání, do obchodování na burze, nákupem nějaké kryptoměny či jinak. Až budeš mít toto ujasněno, nastuduj co nejvíce o daném způsobu a můžeš začít. Počítej však s tím, že zbohatnutí nemusí příjít. Stejně často , možná i častěji než velký zisk, přichází ztráta.
Přesný recept ti nikdo nedokáže říct, ten doposud nikdo nezná.

Další odpovědi
Rokio

Doporučuji doplňkové penzijní spoření. Tento investiční produkt má vysokou výnosnost, nízké riziko, ale špatnou likviditu (návratnost).

Pokud nemáš moc hluboko do kapsy, doporučuji přispívat do něj částkou ve výši minimálně 300 Kč měsíčně, jelikož při této anuitě získáš příspěvek od státu ve výši 90 Kč za každý měsíc. Navíc získáš peníze od investičního fondu, který může být konzervativní, vyvážený, růstový, dynamický nebo progresivní.

Pokud jsi mladý, vhodnou volbou pro tebe je růstový nebo dynamický fond. Pokud jsi ve středním věku, vhodnou volbou pro tvoji osobu je fond vyvážený. V případě, že jsi v předdůchodovém věku, doporučuji fond konzervativní. Progresivní fond je vhodný pouze pro zkušené investory.

poznámka: Nejlepšího zhodnocení dosáhneš při částce 1.000 Kč měsíčně, jelikož při tomto pravidelném vkladu obdržíš od státu 230 Kč měsíčně.
UPOZORNĚNÍ: Peníze můžeš z doplňkového penzijního spoření vybrat až v 60-ti letech.

Kepler

Mě taky!

hapiky

Především musíš mít velmi dobré informace. Ty ti můžou poskytnout banky či investoři, kteří ti většinou dobře poradí, jak přijít o peníze.

dudu

http://www.kur­zy.cz/vzdelava­ci-kurzy/forex-a-obchodovani/#ut­m_medium=email&ut­m_source=email_15&ut­m_campaign=ema­il_27282