Krčálek

Dobrý večer, zajímalo by mě jestli informátoři, kteří pracují pro policajty dostávají po nějakých informacích peníze?

Nejlepší odpověď
anonym

Příslovečná moudrá kouzelná pohádková babička by s nadhledem pronesla:
„No toť je snadná pomoc, panáčku, staň se informátorem a rázem budeš vědět, jak jsou na tom!“
P.S. Historie informátorů je stará stejně jako různé formy policie a kriminality.
Vždy je to něco za něco, ovšem vzhledem k tomu, že bývají sami namočeni, tak to častějí bývá na bázi protislužeb, benevolence k trestnosti či jako dnes institut tzv. hlavního svědka, jenž pak dostane výrazně mírnější trest a různé výsady, v určitých případech i ochranu a novou identitu i život daleko od původního dějiště významných kauz.
Dílčí vysvětlení i v odkazu níže:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kon­fident

Další odpovědi
Michal Kole

myslím, že asi jo, zadarmo by nikdo neriskoval.

Otázka zda jsou ty peníze předány „legálně“.