Avatar uživatele
Registrovaný

DOBRÝ DEN, SYN UKONČIL SŠ, NEDOSTAL SE VŠ A JDE NA JAZYKOVOU ŠKOLU. JAK JE TO S PLACENÍM VÝŽIVNÉHO? DĚKUJI.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zmiňovaná škola téměř jistě nepatří mezi typy škol, které jsou uvedeny v ustanovení § 12/2 zákona o statní sociální podpoře (viz zdroj).

Takže se v tomto případě NEBUDE jednat
o "Soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání"...

Ale pro 100% jistotu bych se dotázal přímo na zmiňované jazykové škole, o jaký typ školy se jedná.

------

btw. hranici "26 let", jak uvádí ´člověk´, zákon o rodině nezná..., nárok na výživné může mít v odůvodněných případech i student starší 26 let.

Zdroj: http://portal.gov.cz/wps/porta l/_s.155/703/.cmd/ad/.c/311/.c e/10823/.p/8413/_s.155/703?PC_ 8413_l=117/1995&PC_8413_ps=50& PC_8413_p=12#10823

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

jazyková škola je šíroký pojem,může to být jen jako kurz,i několikaměsíční
pokud bude na denním studium,jako další vzdělávání měli by mít oba rodiče povinost zajišťovat obživu dítěte a to až do 26 let věku

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2163
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 928
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.