lilizak

DOBRÝ DEN, SYN UKONČIL SŠ, NEDOSTAL SE VŠ A JDE NA JAZYKOVOU ŠKOLU. JAK JE TO S PLACENÍM VÝŽIVNÉHO? DĚKUJI.

Nejlepší odpověď
standa

Zmiňovaná škola téměř jistě nepatří mezi typy škol, které jsou uvedeny v ustanovení § 12/2 zákona o statní sociální podpoře (viz zdroj).

Takže se v tomto případě NEBUDE jednat
o „Soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání“…

Ale pro 100% jistotu bych se dotázal přímo na zmiňované jazykové škole, o jaký typ školy se jedná.

btw. hranici „26 let“, jak uvádí ´člověk´, zákon o rodině nezná…, nárok na výživné může mít v odůvodněných případech i student starší 26 let.

Zdroj: http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/703/­.cmd/ad/.c/311/­.ce/10823/.p/8413/_s­.155/703?PC_8413_l=117/1­995&PC_8413_ps=50&PC_841­3_p=12#10823

Další odpovědi
člověk

jazyková škola je šíroký pojem,může to být jen jako kurz,i několi­kaměsíční
pokud bude na denním studium,jako další vzdělávání měli by mít oba rodiče povinost zajišťovat obživu dítěte a to až do 26 let věku