hruby

dobry den sem veden na uřade prace a mam hmotnou nouzi mohu vykonávat praci o dohode na třista hod.za rok?? dekuji pepa

Odpovědi
Zbynas

Hmotná nouze se přiznává, pokud Váš příjem je nižší než životní minimum (zjednodušeně řečeno).

waser

Mužete ale vydělaná částka nesmí být větší než 4000/měsíčně.A bude vám vydělaná částka odečtena z hmotné nouze

ivzez

Ano,
ale musíte DPP včas nahlásit úřadu práce.

Nekolidující zaměstnání s výdělkem do 4.000 Kč měsíčně je nutné ÚP oznámit a doložit (vzít s sebou podepsanou DPP) předem nebo nejpozději v den nástupu.
Pokud byste přišel až další den, ÚP Vás sankčně vyřadí, další evidence by byla možná až po půl roce.

Odměna z DPP se samozřejmě promítne i do výpočtu výše dávek hmotné nouze.
Doplňuji:
Viz práva a povinnosti uchazečů:
http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/pravpov_uch