simir7

Dobrý den. Přítelkyně má účet v bance a mě tam budou posílat mzdu. Nejsem vlastník účtu.

Může exekutor zjištovat údaje o účtu?/majitel,by­dliště/

Nejlepší odpověď
standa

Exekutor se sice může pokoušet tyto údaje zjišťovat, ale banka mu je neposkytne.

Jiná věc je, že exekutor pak učiní (pokud ještě neučinil) jednoduchý úkon, a to že podá návrh na výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy. V takovém případě se k vašim penězům (až na částku nezabavitelného minima) stejně dostane.

Doporučuji spíše s exekutorem spolupracovat, než-li vymýšlet jak ho ´očůrat´

Další odpovědi
mosoj

Jen aby nakonec roli exekutora nepřevzala vaše přítelkyně.

anonym

Nezáleží,jestli jsi majitelem účtu a exekutor se stejně dozví,kde ti posílají mzdu.Těm se nevyhneš.Jiné by bylo,kdyby ti mzdu dávali na dřevo,ale i tak…

anonym

No to nedělejte,co když pak zablokují účet na který vám chodí mzda,dnes je snad možné všechno,pak nebudete mít ani káču!

venkovan

založte si svůj účet a nespekulujte. Do svých problémů zatáhnete přítelkyni ještě víc než so oba myslíte. Pokud jste v exekuci, tak ji ohrožujete i s exekucí jejího majetku, protože exekutor si může vymoci vstup i do bytu kde bydlíte a tam exekuci provést. A leckterý exekutor potom řádí jako černá ruka a co zabaví, velmi obtížně se dostává zpět i když zabavení bylo v rozporu s právem.