Elile

Dobrý den, potřebuji spolehlivý recept na..

..krém na dort – nějaký čokoládový, aby 100% ztuhl a vydržel tak v takových těch bobečkách. Například z pudingu..

Nejlepší odpověď
iceT

Stačil by třeba tenhle?
http://www.la­buznik.com/re­cipe.php?ID=31752
Je to celkem jednoduché a krém je výtečný.

Další odpovědi
Sůwa

Nehledám na netu, ale sáhnu do své vlastnoručně psané a už značně otřepané kuchařky a dám předpis za léta ověřený:
Nejprve uděláš bešamel ze 70 g másla + 30 g hladké mouky, rozředěný 1/4 l mléka na necháš vychladnout. Do ručního šlehače ⇒ 100 g másla + 100 g cukru ( já dávám krupici, někdo má raději moučku ) + 50 g kakaa. Šlehat a postupně přidávat bešamel. Je to množství na dort a drží báječně, pudinkový časem zvlhne.

Damiana

Dělám tenhle, je zvláštní, že je bez másla, ale je tak dobrý, že se sní spíš i jen tak s ovocem, než dojde k namazání na moučník!
Rozpustím ve vodní lázni dvě čokolády na vaření, přidám vrchovatou lžíci másla, odstavím a vmíchám pět žloutků. Pak jemně zašlehám sníh z pěti bílků. Směs nechám vychladnout – je to taková hustá pěna, jako pařížská šlehačka, která ale dost ztuhne – potom natřu na dort, lze použít i zdobičku. Zaručeně nepovolí, ale rychle „zmizí“.

Málče

Já dělám tento: Ze 3 dcl mléka a 1 pudingového prášku ( např. čokoládového ) uvařím klasicky hustý neslazený puding. Občas promíchám, aby se neudělal škraloup a nechám vychladit. Utřu 250 gr másla s cukrem ( množství dle chuti ) a smíchám s vychlazeným pudingem. Ještě prošlehám a krém je hotov. Hotový krém necháme chvíli vychladit a můžeme zdobit.