Tereza82

Dobrý den, o které jazykové prostředky se jedná (líčení): náš Boubín má šedivou čepičku, v domě dýchal praskot líbezný.

Dobrý den, o které jazykové prostředky se jedná (líčení): náš Boubín má šedivou čepičku, v domě dýchal praskot líbezný, vlažná tráva, zelené srdce lesa, lampo, dnes při mně stůj, auta zpívala velkou asfaltovou píseň, kočky pijí kočkakolu, kde ruku položil, vyrostl hrozen, stromy si tichounce šeptaly. Předem děkuji!

Nejlepší odpověď
annas

Pokuste se je určit, předložit ke kontrole.

Je tam personifikace, apostrofa, synekdocha, metafora…

Tereza82

náš Boubín má šedivou čepičku-metafora, v domě dýchal praskot líbezný-personifikace, vlažná tráva-básnic. přívlastek,zlaté klasy-básnic. přívlastek, zelené srdce lesa- metafora, lampo, dnes při mně stůj-metafora, auta zpívala velkou asfaltovou píseň-personifikace, kočky pijí kočkakolu- neologismus, kde ruku položil, vyrostl hrozen-metafora, stromy si tichounce šeptaly-personifikace

annas

Lampo – apostrofa. Ještě se podívejte na hrozen …

Tereza82

náš Boubín má šedivou čepičku-metafora, v domě dýchal praskot líbezný-personifikace, vlažná tráva-básnic. přívlastek,zlaté klasy-básnic. přívlastek, zelené srdce lesa- metafora, lampo, dnes při mně stůj-metafora, auta zpívala velkou asfaltovou píseň-personifikace, kočky pijí kočkakolu- neologismus, kde ruku položil, vyrostl hrozen-metafora, stromy si tichounce šeptaly-personifikace

Tereza82

Příspěvek smazán administrátorem.

Tereza82

náš Boubín má šedivou čepičku-metafora, v domě dýchal praskot líbezný-personifikace, vlažná tráva-básnic. přívlastek,zlaté klasy-básnic. přívlastek, zelené srdce lesa- metafora, lampo, dnes při mně stůj-metafora, auta zpívala velkou asfaltovou píseň-personifikace, kočky pijí kočkakolu- neologismus, kde ruku položil, vyrostl hrozen-metafora, stromy si tichounce šeptaly-personifikace

Tereza82

náš Boubín má šedivou čepičku-metafora, v domě dýchal praskot líbezný-personifikace, vlažná tráva-básnic. přívlastek,zlaté klasy-básnic. přívlastek, zelené srdce lesa- metafora, lampo, dnes při mně stůj-metafora, auta zpívala velkou asfaltovou píseň-personifikace, kočky pijí kočkakolu- neologismus, kde ruku položil, vyrostl hrozen-metafora, stromy si tichounce šeptaly-personifikace

Tereza82

náš Boubín má šedivou čepičku-metafora, v domě dýchal praskot líbezný-personifikace, vlažná tráva-básnic. přívlastek,zlaté klasy-básnic. přívlastek, zelené srdce lesa- metafora, lampo, dnes při mně stůj-metafora, auta zpívala velkou asfaltovou píseň-personifikace, kočky pijí kočkakolu- neologismus, kde ruku položil, vyrostl hrozen-metafora, stromy si tichounce šeptaly-personifikace

Tereza82

náš Boubín má šedivou čepičku-metafora, v domě dýchal praskot líbezný-personifikace, vlažná tráva-básnic. přívlastek,zlaté klasy-básnic. přívlastek, zelené srdce lesa- metafora, lampo, dnes při mně stůj-metafora, auta zpívala velkou asfaltovou píseň-personifikace, kočky pijí kočkakolu- neologismus, kde ruku položil, vyrostl hrozen-metafora, stromy si tichounce šeptaly-personifikace

Tereza82

Příspěvek smazán administrátorem.