Dobrý den, můžu vyhlásit osobní bankrot v níže uvedém případě?

Máme s manželem osobní půjčky vč. hypotéky na dům. Ztrátou manželova zaměstnání se naše situace velice skomplikovala. Možnosti o odklad splátky jsme již využili, ale stejně nestačíme splácet. Lze vyhlásit osobní bankrot na osobní půjčky? Hypotéku by jsme si samozřejmě rádi ponechali a řádně platili (jediná možnost našeho bydlení). Prodej nemovitosti naši situaci neřeší. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
panenka

Pokud je váš manžel bez práce vyhlásit bankrot nemůžete.
Váš manžel by musel mít stálý příjem aby za 5 let jste dokázaly věřitelům splatit 30 procent částky.Pokud si hypotéku chcete nechat dá se to udělat tak že si pokud máte dluhy tak si je na ní doplatíte domluvíte se s nimi aby vám po dobu splácení vyčkali a vy byste pak hypotéku splácely až po tych pěti letech.Jinak do osobního bankrotu se zahrnují veškeré spotřebitelské úvěry (né ale z podnikání)ještě bych vám chtěla říct,že než vám osobní bankrot umožní vyhlásit tak vám udělají bonitu zda splnujete podmínky aby jste osoní bankrot mohly vyhlásit (mám známou která se tomuto věnuje a které v tomto pomáhám)pokud chcete pomoci napište mi z odpovědí z kama jste a já vám pak k tomuto napíši více.