Dobrý den, muze zamestnanec pracovat 4 nebo 5 dni v tydnu kdyz ma dvanactihodino­ve smeny?

Nejlepší odpověď
anonym

V dnešní době je možné všechno. Záleží na tom, co si o takovém zaměstnání myslí zákon. Ten je v tomto směru někde jinde než realita zaměstnanců. Zaměstnavatelé hřeší na to, že je málo práce. Znala jsem firmu, kde se ani v zimě netopilo, zaměstnané ženy si mohly jednou za půl dne odběhnout na WC, na svačinu měly 10 minut, pracovalo se od 6 ráno do 16–17 hodin podle potřeby zaměstnavatele. Když některá pracovnice potřebovala k lékaři, tak už se nemusela namáhat s tím, kdy se vrátí, nebo už nemusela nastupovat po nemocenské. A zaměstnavateli to procházelo a nikdo se neodvážil s tím něco udělat. I tohle nám přinesla demokracie.

Další odpovědi
stela

Tak pracovat mužeš třeba měsíc v kuse.Akorád se musí dodržovat zákon o přestávkách o době na spánek mezy směnama,příplatky za noční směny atd.Jenže v téhle republice se nedodržuje nic.A uřady to neřeší i když o tom vědí.Takže pokud chceš dělat,tak makej třeba 20 hodin deně.Pokud né tak si hledej něco jiného.Tak to tady funguje.