Dobry den,muj syn je ve vazbe, je obvineny ze znasilneni a ublizeni na tele,bude se na nej vztahovat amnesti 1.1.2012?

Nejlepší odpověď
bolak

Drap má pravdu, když je ve vazbě tak asi těžko, nezbejvá než držet mu palce aby už ho konečně odsoudili.

Jinak když někdo po někom vystřelí, tak první věc kterou policajti udělaj je, že ho odzbrojej, čili já bych tu amnestii byl schopen podpořit, ale pouze v případě že nástroj, který byl použit při útoku mu bude před propuštěním odebrán.

Další odpovědi
rtepp

Za znásilnění bych amnestii zrušil!!!!!

Drap

Pokud je ve vazbě, tak nebyl odsouzen a nemůže se na něho vztahovat amnestie.

venkovan

Jistěže matka chce pro svého syna to nejlepší, ale chtít pro muže který znásilnil a ublížil to nejlepší jako žena?

atriplex

Chybí zde to podstatné – žádná plošná amnestie se nechystá. Zkuste požádat o milost prezidenta republiky – stačí napsat dopis a poslat na Hrad.

Michal Kole

To záleží jak to posoudí soud. Jaká je jeho společenská nebezpečnost, zda projevil účinnou lítost, jeho chování ve věznici (vazba je taky vězení i když trochu „zváštní“)

jmhad

osobně také slyším o nějaké amnestii poprvé. Vždyť není žádný důvod.Snad úmrtí Havla,ale tam spíš naopak se jeho amnestie odsuzuje.Možná vzbudila Vaši naději úvaha o některých alternativních trestech,které by měly odlehčit přeplněným věznicím.Ale podle logiky věci mezi tyto znásilnění a ublížení určitě patřit nebude.Tady hraje roli určitá a vcelku věcná psychologie,dát to dotyčnému vychutnat,tedy aby si zažil od spoluvězňů to samé.A u těchto je to houska na krámě.

terry

I kdyby Drap náhodou pravdu neměl, tak pevně doufám, že nebude.

Michal Mazel

Plošná amnestie k 1.1.2012 se jistě nechystá

stela

Tak na to bych se teda ani neměla odvahu ptát.Za takové věcí bych je pověsila za ptáka do pruvanu a pořádně je mučila aby vědeli jaký to je,nekomu ublyžovat.Ze vás to vubec napadlo se ptát.