Adam Harok

Dobrý den..Mám sen stát se podnikatelem,ale má to cenu?

Dobrý den..Mám sen stát se podnikatelem,mám kreativní nápady a celkem mě to i baví,ale chybí mi na to roky.(mám 14 let)..Má cenu se tohoto ,,povolání,, držet nebo je lepší zapojit se do běžného povolání? Děkuji

Nejlepší odpověď
verka

Jak se to mění, dříve kluci toužili být popelářem nebo kosmonautem a dneska podnikatelem…

Další odpovědi
Drap

To my ti tady neporadíme. To si každý musí rozhodnout sám. V tvém věku bych hlavně přemýšlel o tom jakou školu si chci udělat a který obor by se mi líbil. Být úspěšný podnikatel má své výhody, pokud jseš někde zaměstnán, zase bývají menší starosti. To si musí každý srovnat v hlavě sám.

Fyzik

podnik můžeš rozjet už jako náctiletý, to ti nikdo upřít nemůže. jakože společnost si těžko zařídíš, ale byznys si rozjeď jak chceš.

dnes je v české republice málo podniků, pro lidi není práce, je potřeba někdo, kdo ji pro ně vymyslí

Kohut57

Dost ti rozumím, já mám zase sen stát se důchodcem, ale taky mi na to chybí roky. Ale řekl jsem si , že si ho udělám sám po svém. Taky si představuji jaký bych měl život jako oni. Důchodce je nejlepší povolání, čas ,peníze a tradá.
Doplňuji:
Mosojovi se omlouvám, jen mne vytáčí bezdůvodné zvýhodňování skupin obyvatelstva. Takový policista z minulého režimu, kdy opravdu nebylo do čeho píchnout, má důchod a ještě rentu , které se nevyrovná plat jiného vysokoškoláka. O politicích a cikánech darmo mluvit, ti za jeden provaz táhnou. Bajka O labuti ,štice a raku je pak přimo o nás všech. A hlavně neskutečný morální balast, kulturní devastace na každém kroku. Nicméně ti přeji dobrý vkus v podnikání. Největší podnikatelé jsou bezezbytku největší loupežníci, alespoň u nás.

mosoj

Pořád lepší než být bezdomovcem. Posuzování Tvých nápadů bych ale nechal na někom jiném či trhu a poptávce. Jinak se pravdy nedopídíš! Přeji Ti ať tě optimismus a seběvědomí noopustí.

Kohut 57 duchodcem se nestáváš do důchodu se musíš propracovat, že !
Já coby důchodce zase sním o tom jak by to bylo krásné kdybych byl zdravý a mohl více pracovat.

KdoSiOdJinud

Začni podnikat, rozjeď ve škole výrobu taháků nebo jiný dobrý nápad – i takovéhle „drobné“ zkušenosti tě připraví na reálné podnikání, kterým se budeš živit.

Osobně si myslím, že každý podnikatel by měl minimálně jednou při startu své kariéry padnout na držku :), aby věděl – že to není jen legrace když se daří, ale taky i strasti, když to zrovna nejde nebo je právě zainvestováno a čeká se na ano / ne 😁

hanny 2

Určitě si jdi za svým snem,ale záleží na tom o čem sníš a zda je to realizovatelné­.Budeš muset překonat mnoho překážek ,ale pokud tě to bude bavit,tak to jistě dokážeš.Já pracuji už 20let na ŽL a už nikdy bych zaměstnanec být nechtěla.

anonym

Podnikání je o výhodách které proměníme v zisk, jde o to v čem máš výhodu před konkurencí je to jako ve sportu, kde v první lize je ekonomický ráj a v poslední lize je očistec, zajdi si za správným specialistou aby on zjistil v čem máš výhodu před konkurenty a v čem bude pro tebe dobré začít podnikat?