Jak se stát podnikatelem?

Jak se stát podnikatelem? Dejme tomu, že si chci založit obchod se stavebním materiálem. Má tu někdo osobní zkušenosti? Co udělat jako první, všechno co je potřeba? Nejlépe by bylo, kdybyste napsali body, které splnit.

Nejlepší odpověď
da ny

Jak podnikat:
Musíš toho zpočátku zjistit a vědět mnoho, nastudovat potřebné zákony… ;)
Důležité je mít na rozjezd dostatečný kapitál (vědět, jak ho získat)
„Podnikatelský záměr je nástroj šikovného jedince…“
… a ten se pídí především sám po informacích ;)
http://www.jak­podnikat.cz/jak-zacit-podnikani.php
http://www.jak­napsat.cz/pod­nikatelsky-zamer/
http://www.jak­podnikat.cz/

Koukám, že samou radostí (ne)víš, kam se dřív vrtnout, abys byl „v balíku“ 🙂

Další odpovědi
Lamalam

Základem je mít dobrý podnikatelský záměr a dostatek peněz. Se vším ostatním ti poradí na živnostenském ú­řadě.

ReHu

Založíš si živnostenský list na živnostenském úřadě.
Přihlásíš se na OSSZ a na vybrané Zdravotní pojišťovně.
Najdeš si prostory k podnikání. Buď máš své, nebo koupíš nebo od někoho pronajmeš.
Určíš a zveřejníš prodejní dobu.
Nakoupíš zboží na prodej.
Atd atd

Nejdříve musíš být plnoletý.

lexx

základem všeho je zdroj nákupu a odbytiště na zboží, skladovací místo, manipulační technika…je toho hodně a finančně náročné, stavebniny jsou obchodně obtížný sortiment a velká konkurence v oboru, obchodní marže, přidaná hodnota malá…

anonym

opravdu ale jen dejme tomu. v prodeji stavebního materiálu, je velká konkurence. ale kamarád má stavebniny ve větší vesnici a docela mu to jde. základní věci skladem a ostatní na objednávku s krátkou dobou dodání. např. kamion zámkovky naložit u výrobce a vyložit rovnou u zákazníka