Michalka89

Chci odcestovat s dcerou do ciziny. Potřebuji k tomu svolení expartnera?

Dobrý den, mám 4letou dceru ve své péči chtěla bych však odcestovat na delší dobu do ciziny potřebuji k tomu svolení ex

Nejlepší odpověď
marci1

Ano, potřebujete souhlas druhého rodiče. Některé státy EU to vyžadují i při krátkodobém výjezdu. 🙂 Ve zdroji odpověď právničky.
Mgr. Ilona Dobrovolná: „Rozhodnete-li se s dítětem vycestovat na delší dobu do zahraničí, je nezbytné zajistit si písemný souhlas druhého rodiče. Odchod s dítětem do jiného státu bez souhlasu druhého rodiče může mít velmi závažné právní následky. Můžete se tím dopustit protiprávního zásahu nejen do práv druhého rodiče k dítěti, ale i do práv dítěte.“
http://www.ad­vokatni-kancelar-pravnik.cz/ad­vokatka-online/112/

Další odpovědi
anonym

Určitě ano.

ivzez

Ano potřebujete k tomu notářsky ověřený písemný souhlas.
Navíc bych doporučila soudně ověřený překlad do jazyka země, do které jedete,
a v případě průjezdu dalšími zeměmi i do angličtiny (pro jistotu).