loosi

Poradíte, zda lze toto trafo zapojit do krabice jako zvonkové trafo? K tomu bych připojil nějaký gong na 12 V.

https://www.i­llumaxx.cz/IL­LUMAXX-napetovy-zdroj-do-montazni-krabice-20W-12V-IP67-d279.htm#

--
Dobrý den, lze toto trafo do krabice zapojit jako zvonkové trafo? K tomu bych připojil nějaký gong na 12 V. Děkuji

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
Edison

Ano, pokud použiješ vhodný zvonek/gong, tj. 12VDC, max. 20W/1,67A

elkon

Pokud máš jiný zvonek, existují zvonková trafa i na menší napětí.

dr.luha

Záleží taky, jaký gong. Elektronický je v pohodě, ale mechanický s nějakým tlustým elektromagnetem může házet zpátky do zdroje vysoké napětí.