Kris

Dobrý den,jsem na mateřské dovolené mám nárok na půjčku od KB či od České spořitelny?Nejde o miliony.Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Hykam

Stavte se na pobočce uvedených bank a tam vám řeknou, jestli Vám s vaším příjmem nějakou půjčku schválí.

Nárok určitě nemáte, záleží na bance.

Další odpovědi
Sůwa

U půjčky nejde ani tak o nárok, jako o schopnost ji splácet. Pokud můžeš ručit nějakým nemovitým majetkem, pravděpodobně půjčku dostaneš, ale můžeš se snadno dostat do bludného kruhu dluhů, z něhož je únik velice těžký. Dobře si promysli, jestli ta půjčka je nezbytná a jak ji splatíš. Úroky půjčku silně navýší.

kropitko

Jak píše suwa, také hodně záleží na částce kterou si hodláte půjčit. Hodně také ovlivní, jak vysoký PPM pobíráte a jakou pak budete volit variantu RP. Většinou banka půjčí až když pobíráte RP, jelikož mateřskou máte jen 28 týdnů, takže z té asi vycházet banka nebude.