simir7

Dobrý den.Jak se bude počítat porodné od nového roku.Budou se sčítat veškeré příjmy domácnosti?Bydlí nás několik v bytě.

Odpovědi
standa

Letos se vyplácí 13.000 Kč bez ohledu na příjem rodiny…

V současné době je již schválen zákon*) , podle kterého bude s největší pravděpodobností od 1.1.2011 platit, že porodné dostanou jen rodiny, jejichž čistý příjem je menší než 2,4 násobek životního minima (jedná se o stejnou hranici, jaká dosud platí pro získání přídavků na děti).

Jo a dávka bude poskytnuta jen na první dítě, nikoliv už na další v pořadí.

„Společně posuzované osoby“ pro výplatu porodného budou definovány úplně stejně jako u dávky dětských přídavků (§ 7 zákona o sociální podpoře – viz zdroj)

*) zákon byl schválen parlamentem ve zkráceném řízení, což napadli poslanci soc.-dem. poslanci, kteří pohrozili, že podají ústavní stížnost…, v pátek tento zákon schválil senát ve starém složení, což napadli dva noví senátoři, kteří už podali ústavní stížnost a nyní zákon čeká na prezidentův podpis

Zdroj: http://i.iinfo­.cz/urs-att/p_117-95-114816789736980.htm