Avatar uživatele
simir7

Dobrý den.Jak se bude počítat porodné od nového roku.Budou se sčítat veškeré příjmy domácnosti?Bydlí nás několik v bytě.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4247 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Letos se vyplácí 13.000 Kč bez ohledu na příjem rodiny...

V současné době je již schválen zákon*) , podle kterého bude s největší pravděpodobností od 1.1.2011 platit, že porodné dostanou jen rodiny, jejichž čistý příjem je menší než 2,4 násobek životního minima (jedná se o stejnou hranici, jaká dosud platí pro získání přídavků na děti).

Jo a dávka bude poskytnuta jen na první dítě, nikoliv už na další v pořadí.

"Společně posuzované osoby" pro výplatu porodného budou definovány úplně stejně jako u dávky dětských přídavků (§ 7 zákona o sociální podpoře - viz zdroj)

------------

*) zákon byl schválen parlamentem ve zkráceném řízení, což napadli poslanci soc.-dem. poslanci, kteří pohrozili, že podají ústavní stížnost..., v pátek tento zákon schválil senát ve starém složení, což napadli dva noví senátoři, kteří už podali ústavní stížnost a nyní zákon čeká na prezidentův podpis

Zdroj: http://i.iinfo.cz/urs-att/p_11 7-95-114816789736980.htm

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony