simir7

Dobrý den.Dostal jsem platební příkaz.podal jsem odpor a soud nařídil jednání.Když se odvolám,můžou mi nařídit exekuci.

I když bude rozsudek nepravomocný.

Nejlepší odpověď
standa

NEMŮŽE.

Exekuce může být nařízena až na PRAVOMOCNÝ vykonavatelný titul, takže pokud se odvoláte, tak prvoinstanční rozsudek nebude pravomocný a není možné jej vykonat.

Otázka je k čemu vám bude odvolání, když případ je tak jasný, že soud už vydal platební rozkaz ?
Jediné o co můžete hrát je čas.., ale POZOR zároveň počítejte s náklady řízení obou ´plánovaných´ soudních stání.

Nebude levnější ten platební příkaz uhradit?