Človíček1

Kam mám jít na SŠ, když chci být fyzioterapeut?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat…

Nejlepší odpověď
annas

Obor fyzioterapie se studuje na vysoké škole.

Nejdříve je třeba složit maturitní zkoušku. Zdravotnické školy poskytnou určité odborné vědomosti či dovednosti, ale gymnázium lépe připraví k přijímacím zkouškám.

http://www.sez­namskol.eu/obor-detail/3313-fyzioterapie/

--
"Fyzioterapeutem se stává ten, kdo získá odbornou způsobilost k výkonu povolání fyzioterapeuta dle zákona č. 96/2004 Sb., o nelékařských zdravotnických povoláních.

Odbornou způsobilost bylo dříve možné získat absolvováním oboru fyzioterapeut nebo rehabilitační pracovník na střední zdravotnické škole či vystudováním oboru diplomovaný fyzioterapeut na vyšší zdravotnické škole.

V současnosti lze odbornou způsobilost získat pouze po absolvování vysokoškolského studia, a to buď v bakalářském nebo magisterském studiu s možností postgraduálního vzdělávání" atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Fyzioterapie

Další odpovědi
Edison

Máti měla gympl a zdravku. Ale zdravka by měla stačit.