Luky13

Dobry den.Chtela bych se zeptat jak postupovat u rozvodu kdyz mame s manzelem byt ktery spada do druzstva?

S manzelem spolu jiz nejsme vice jak pul roku a ja jsem zde zustala zit se svymi detmi a on si nasel nahradni bydleni.Dekuji za odpoved.

Odpovědi
ivzez

Majetek si rozdělíte podle dohody s manželem,
nebo na návrh jednoho z Vás rozhodne soud.

Ohledně bytu poradím dohodnout se přímo s majitelem → družstvem.
(Družstevní byt nevlastníte, byt je stále majetkem bytového družstva.)

autacek

Pro jasnou odpověď je třeba si nejprve vyjasnit pojmy, co myslíte tím spadá do družstva, kdo je držitelem družstevního podílu, jak a kdy k nabytí tohoto podílu došlo, atd. Blíže viz odpovědi třeba v tomto článku
 http://www.por­talobydleni.cz/zpra­vy/615-breznovy-serial-rozvod-a-druzstevni-bydleni/