iruska

dobry den.chtěl bych se zeptat když někdo dostal amnestii, tak jestli je rejstřík trestů čistý bez zaznamu.děkuji

Odpovědi
Terryle

To záleží na tom, na kolik let byl odsouzený a kolik si z toho odseděl. Možný to je, ale musíte si podat žádost a hlavně musíte po amnestii vést řádný život, tzn. nemít problémy se zákonem a nejspíš i mít nebo alespoň hledat práci.
Podrobně je to popsané tady – http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/zajima­lo-by-mne-vice-podrobneji-jak-je-to-s-vymazem-z-rejstriku-trestu
buď si to pořádně pročtěte, co se hodí na váš případ, nebo napište víc… takhle je dotaz moc obecnej a nedá se to přesně určit, myslím.