Avatar uživatele
wertygo

Dobry den,chci se zeptat kdo ma zkusenosti s trhanim krcnich mandli: Kdo ma informace o tom jak dlouho trva lecba atd..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4526 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Odstranění krčních mandlí absolvovala moje žena. Měla je zvětšené a opakovně zanícené, což jí (paradoxně) zatěžovalo imunitní systém… v takových případech už mandle netvoří první ochrannou linii imunitního systému, ale hrozí, že se z nich do krevního oběhu dostanou pomnožené bakterie a způsobí záněty i jinde – záněty ledvin, srdce či kloubů.
Zákrok samotný se provádí v 99% případů v celkové anestezii, aby mohly být zajištěny dýchací cesty proti zatékání krve, zaručen klid pacienta, více času na výkon, využití laseru a probuzení pacienta až po dokonalém zastavení krvácení…protože se rána na sliznici nedá zašít, zástava kvácení se řeší právě laserem, kterým se sliznice zataví a pak dál nekrvácí…to způsobuje tu pachuť.
Zákrok trvá velice krátce… jsou to desítky minut… po procitnutí z narkózy to příjde k sobě a přechodně dost bolí, ale tiší se kapačkou analgetik (kanyla na hřbetu ruky). Pokud má pacient tendenci po celkové anestezii zvracet, přidávají se i nitrožilní antiemetika. Po zákroku toho člověk moc nenamluví a je lepší, když spí co nejvíce… krk je dobré hodně chladit (gelové polštářky – aspoň dva a vyměňovat), později pít heřmánkový nebo jiný bylinkový čaj, širokým brčkem srkat přesnídávky, polévky atd.. V nemocnici byla asi 4–5 dní (byly svátky, takže nevím, jestli je to standardní doba), na neschopence celkem asi 14 dní.
Teď je žena v pohodě. A od zákroku nechrápe! ;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Můj spolubydla z koleje si je nechal vytrhnout, páč byl furt nějaký marodný. Asi mu to pomohlo, ale byl to prý pěkný humus. Oni mu ty mandle nějak spalovali nebo co a pak se nemohl té pachuti zbavit snad den, furt mu z toho bylo na blití.
Jinak trhaní mandlí se dřív dělalo v podstatě preventivně, pak se od toho ustoupilo, páč se zjistilo, že je to kravina, veškeré infekce pak končily na průduškách místo v mandlích a to taky není dobře. Trhání mandlí by se mělo dělat asi jako ta poslední možnost léčení chronických stavů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gnr54

Trpěla jsem angínami a abcesy.Když mi bylo 27 tak jsem musela jít na vytrhnutí mandlí.Je to asi 30 let zpátky.Nevím jak to dělají dnes,ale tenkrát to strašně bolelo.Dostala jsem asi injekci na umrtvení a pak mi to p.doktorka trhala.Moc to bolelo a já jsem občas zasténala a doktorka mě seřvala ať neřvu.Byla jsem v Liberci a asi 14 dnů,protože jsem to snad měla trochu komplikovaný.Průběh si už moc nepamatuji,ale tu bolest ano.Jedno je fakt,že od tý doby jsem angínu neměla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Zkušenosti s trháním krčních mandlí a informace o délce léčby má určitě lékař ORL.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek