Lilianka117

Nevíte, zda mi muže exekutor obestavit můj účet nebo sáhnout na můj plat?

Můj přítel, který se za několik měsíců má stát mým manželem, má jednu exekuci, kterou splácí v pravidelných dohodnutých splátkách. Jeho výplata chodí na můj účet a chci se zeptat, jestli muže exekutor zablokovat můj účet nebo můj plat až se vezmeme.

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky

Dobrý den chci se zeptat, jestli mi muže exekutor obestavit můj účet nebo sáhnout na můj plat.
Dekuji za odpověď

Nejlepší odpověď
elkon

Ano, pokud nebude splácet.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, pokud nebude splácet, peníze mu chodí na ten účet, tak neni co řešit. Obestaví účet a má hotovo.

Hlada

Předem je potřeba blahopřát ke kvalitnímu výběru budoucího manžela.
Nevím, jakou částku dluží, ale na to, co už teď provádíte, myslí Trestní zánoník v §256 s horní sazbou 8 let.
Odpověď na otázku, zda vám to bude i nadále procházet, nepatří na veřejné fórum.