Avatar uživatele
it0009

Do kolika let můžu studovat střední školu?

Do kolika let můžu studovat střední školu? Protože nejspíš budu podruhé přestupovat na jiný obor, takže půjdu zase od prváku:(. vůbec ale vůbec nejsem z toho nadšená......... Je mi 17 let a a nemám vlastně ještě žádnou školu.... Cítím se z toho špatně, stydím se. Ale každy den mám velký strach jít do školy. Nezapadám tam ani se tam necítím moc dobře...... Tak nevím co mám dělat. prosím pomozte mi

Zajímavá 0 před 291 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Do 26 let let nebudeš platit zdravotní a sociální pojištění, pokud studuješ.

Jinak můžeš studovat klidně i do 40 let (nebo i do pozdějšího věku), ale po 26 letech nebudeš mít status studenta a budeš si muset platit zdravotní a sociální.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alik360

Nevím o tom moc, ale existuje možnost přestupu bez toho aby si opakovala prvák.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nevím o tom, že by zákon podmiňoval studium nějakým věkovým limitem.
Ale vzhledem k popsané situaci si ověř zda Ti nová škola nemůže část předchozího studia uznat. Pokud se dobře pamatuju, tak za mých mladých let pár spolužáků skončilo po prváku a nastupovali do druháku jinde. Je fakt, že většinou to byl přestup ze střední školy na učňák.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

Jsou lidé, kteří nezapadnou nebo těžko nikam. Jindy není kohezní kolektiv, rozdělují sociální rozdíly. Pokud mají cíl chodit do školy a zakončit ji maturitní/učňovskou zkouškou, tak pro to dělají maximum. Učí se.
Někdy si člověk nesprávně vybere. Může se rekvalifikovat. Pokračovat ve studiu na VŠ, VOŠ. Lze získat i další odborné vzdělání/maturity na dalších školách (po dohodě s vedením školy už „jen“ v odborných předmětech, při práci apod.).
Co budete dělat na nové škole, když nezapadnete a přijde strach? Opět utečete (ožná zbaběle?) jinam? Jaké si to uděláte, takové to máte/budete mít. Přeji hodně úspěchů a spokojenosti.

Avatar uživatele
it0009

Dobře. Mockrát všem děkuji za rady
Přeji krásný zbytek večera

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce