relux

Do kdy muzu byt na nemocenske?

Dobry den, je nemocenska nejak casem limitovana? Tzn. muzu byt na nemocenske klidne i dva roky, nebo ne? Dekuji za odpoved.

Odpovědi
Edison

Je toho víc, co je nutno prostudovat. Mj. snížení pracovní schopnosti a další věci.

Takže UTFG a číst a číst a hledat a hledat. Rozhodně to není zcela jednoduchá otázka.

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=maxim%C3%A1ln%­C3%AD+d%C3%A9lka+pra­covn%C3%AD+nes­chopnosti

mosoj

2 roky nemůžeš. Standartně je to jeden rok. Pokud po uplynutí 1 roku nemoc ještě trvá, lze zažádat o prodloužení o tři měsíce, pokud je naděje že se v této prodloužené době pacient uzdraví a vrátí se do práce. Rozhoduje posudková komise. Pokud to tak není, přichází v úvahu invalidní důchod. Nic složitého.