Akzeret

Do kdy musí VŠ zveřejnit výsledky přijímacího řízení?

Zdravím,
dnes jsem po dlouhé době potkala kamarádku a ptala jsem se jí, kam (a jestli vůbec) pokračuje po maturitě. Prý si dávala přihlášky na 2 obory na jedné škole, ale výsledky zatím neví. Matně si vzpomínám, že nám bývalá třídní na SŠ říkala, že to musí zveřejnit do posledního července (tedy dnes).
Podle mě by škola měla dát vědět, do kdy výsledky uveřejní, ne? Teď se tluču do hlavy, že jsem se kamarádky nezeptala na víc, ale uklidňuju se tím, že jsem pospíchala na vlak :D

Není to životně důležité, jen mě to zkrátka zajímá. Svou zkušenost mám pouze s přijímačkama na SŠ, VŠ mě čeká ;) Přijde mi totiž divné, že jim vyhodnocení trvá tak dlouho, když měli přijímačky někdy na začátku června…

Předem díky :)

Nejlepší odpověď
Quimby

Já bych se řídil nejspíše pragrafem č.5, část 5, Zákona o vysokých školách, který říká: Rozhodnutí musí být vyhotoveno písemně do 30 dnů od ověření podmínek pro přijetí ke studiu..... .
Oveření podmínek bych chápal jako příjmací zkoušky a dodání maturitního vysvědčení.
Všechny informace ale jsou určitě na webových stránkách školy. Popřípadě se dá zeptat na studijním oddělení.