1vlasta1

Do jakého formátu mám dát soubor s videem?

Dobrý den, mám problém se souborem ve formátu avi. Pokud chci tento soubor přehrát na chytré televizi napíše mi to, že tento program není podporován. A tak se ptám, co s tím, a jaký jiný formát souboru zvolit, aby tento soubor byl funkční?

Odpovědi
JájsemRaibek

Překonvertovat do souboru, který podporuje televize.
Nevíme jaké typy formátu televize podporuje.

dr.luha

Některá videa obsahují jakýsi zabalený stream – např. vícekanálový zvuk. Pomáhá video natáhnout do Avidemuxu a vzápětí ho uložit bez konverze opět v avi kontejneru. Je málo pravděpodobné, že by televize nebrala avi formát.

1vlasta1

at tak tedy se ptám, co s tím popřípadě návod? děkuji

Kepler

Ano, v návodu by mělo být uvedeno, jaké formáty TV podporuje. Ale ani potom ještě není vyhráno. Moje TV avi podporuje, ale stejně nepřehraje všechny takové soubory. Ještě existují různé kodeky.

1vlasta1

co jsou ty kodeky?

Dochy

AVI je kontejner pro audiovizuální data. Jak zvuk tak video v něm může být kódováno různými způsoby – „kodeky“. kodek = „kodér-dekodér“ v daném kontextu ani nejde o konkrétní HW či SW ale princip či norma, kterou je daný proud (obrazový či zvukový) kodován.