Nume

Do jake miry ruci jednatel a zaroven majitel s.r.o. v jedne osobe za spolecnost?

Zajimalo by mne, zda-li v pripade zapornych cisel rucim i svym osobnim majetkem. Dekuji za odpoved. Nume

Nejlepší odpověď
Pájo

Proto je to s.r.o., aby se ručení osobním majetkem vyhnul.

Další odpovědi
Dochy

Obecně s.r.o. znamená společnost s ručením omezeným. Název odpovídá na Tvou otázku. Společnost ručí svým jměním. Odpovědná osoba obecně neručí svým majetkem (předpokládám, že bude postižitelná v případě trestních věcí)