Natee

Do Egypta vyměnit egyptské libry, nebo americké dolary?

Dozvěděly jsme se, že dolary jsou tam také hojně používány. Co je lepší?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejsem si jist, zda v Česku vůbec egyptskou libru koupíš (hotovost je zakázáno z Egypta vyvážet)…
😉
Každopádně – dobře pořídíš i s USD nebo eury – bez problémů je směníš nebo za ně přímo nakoupíš.

Další odpovědi
ChickenThug

V Egyptě se budete nejspíše pohybovat v turistických zónách a tam budou určitě přijímat americké dolary. Já sebou beru pouze dolary a všude to tam bez otázek berou (jak v obchodech tak i jako „bakšiš“.

Zdroj: Vlastní zkušenost

dudu

Mám stejnou zkušenost i názor jako ChickenThug. Samozřejmě, že lze použít i euro, avšak dolar má menší hodnotu a třeba jako bakšišné je zcela dostačující. Pro opakované placení v marketech je pak vhodné měnit si postupně něco liber.

Lamalam

U nás těžko seženeš egyptskou libru. Nekomplikuj to a vezmi si do Egypta raději USD.