Avatar uživatele
643876098

Do čeho vrazit 200 000 Kč?

Řekněme, že máte 200 000 Kč, které nebudete v nejbližších dvou letech potřebovat. Nepotřebujete, aby vydělávaly, stačí, když neproděláte víc než cca 10 – 20 %. Jaká nejzajímavější/nej­vtipnější/nej­bláznivější investice vás napadne?

Zajímavá 0 před 309 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Savier

Bitcoin.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Samtibalfars

Protože 200 klacků není na velké investice a tobě jde hlavně o zachovaní hodnoty pak zlato bude jistota. Výdělek za 2 roky bude mizerný ale tutově nebude ztráta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Já jsem je např. přesunul na spořící účet v rámci účtu v České spořitelně, kde je garantováno zhodnocení 4%. Pokud přidáte každý měsíc tři stovky, tak 5%.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Investicím očividně nerozumíš (to by ses neptal tady), takže se raději do ničeho nepouštěj, dej to na termínovaný vklad. Nebo nějaký fond peněžního trhu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Investovat peníze můžete do několika různých oblastí. Zde jsou některé možnosti:

  1. Realitní investice: Můžete investovat do nemovitostí a využívat příjmy z pronájmu.
  2. Bankovní termínovaný vklad: Tato možnost může být bezpečnější volbou, protože nabízí pevné úrokové sazby. Ale je důležité si uvědomit, že sazby mohou být nízké.
  3. Akcie a ETF: Investování na akciovém trhu může být nestabilní, ale může také přinést velké výnosy. ETF jsou skupina aktiv, které sledují specifický index, např. S&P 500.
  4. Kryptoměny: Toto je rizikovější volba, která však také může přinést velké výnosy. Kryptoměny, jako je Bitcoin a Ethereum, se v posledních letech staly populárními investicemi.
  5. Investiční fondy: Jedná se o kolektivní investice, kde mnoho lidí investuje své peníze do portfolia různých aktiv.
  6. Bondy: Dluhopisy jsou relativně bezpečné investice, pokud investujete do státních dluhopisů nebo do dluhopisů společností s vysokým kreditním ratingem.
  7. P2P půjčky: Tyto platformy umožňují lidem půjčovat a půjčovat peníze na základě dohodnuté úrokové sazby.
  8. Zlato a další drahé kovy: Tyto investice jsou považovány za bezpečné přístavy v dobách finanční nestability.

Pamatujte, že je důležité provést důkladný výzkum předtím, než se rozhodnete, kam investovat své peníze. Kromě toho je také důležité diverzifikovat své portfolio, aby se snížilo riziko ztráty peněz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pošlite mi, prosím" tých 200 000 Kč v euro (tj. 8421€) ako bezúročnú pôžičku na 8 rokov v zmysle vašej hypotetickej otázky „…stačí, když neprodělám víc než cca 10 – 20 %.“ Prípadne mi ich môžete rovno darovať 😁:-D

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kazisvět

Kup z nich rovnoměrně 5 akcií největších společností. Doporučují vybírat pro začátek z Dow 30.
Vývoj akcií pak alespoň 1× měsíčně sleduj a pokud budeš mít možnost, tak vybrané tituly s většími poklesy dokupuj.
Zaručit se nic nedá, ale větší ztrátu než 10–20% za 2 roky by si utrpět neměl, spíše to bude zisk nad 5% p.a.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Crowdfunding je docela fajn věc, ale co si budeme povídat. Ono je to o tom, že ten crowd není zase tak evidovaný a nárok na ty „hodnoty“ za to není realizovatelný, pokud tam není shoda. Mnohem lepší jsou v tomhle ohledu třeba P2P půjčky investice, které probíhají přes certifikovanou platformu, je tam rozumná volatilita a s likviditou to taky není špatné. :)

Avatar uživatele
College

nejlepší investice je do učení tomu co zvedne tvoji hodnotu, může jít o; programování, média, jazyky, hudba atd.

Avatar uživatele
643876098

College: Absolutně souhlasím a do vzdělávání investujeme i s mou drahou polovičkou často a rádi. Ale není to to, co hledám, na to je jiná část rozpočtu :)

Avatar uživatele
643876098

elkon: To je pěkné zhodnocení, jen to není to, co hledám. Ale i tak díky.

Avatar uživatele
643876098

Emefej: Skutečné investice bych opravdu neřešil na všeobecném diskusním fóru. Prostě jsem si určil částku, která mi má zprostředkovat trochu zábavy, ale přitom ji nechci ztratit úplně celou. Ale i tak dík.

Avatar uživatele
Emefej

Pokud to jde trochu o zábavu, tak co třeba investiční whisky?

Avatar uživatele
643876098

Whisky nerozumím, ale už mám pár lahví vína. Jen to není investice, u nich počítám s tím, že dřív nebo později na ně dojde :) Ale není to špatný tip, zamyslím se nad tím.

Avatar uživatele
643876098

Samtibalfars: Primárně mi jde o zábavu. Takže hledám nějakou bláznivinu. I kdyby to znamenalo, že něco prodělám.

Avatar uživatele
Samtibalfars

Pak staré počítače od 486 a níž. Poslední dobou se to prodává jako by v tom byla mapa pokladů.

Avatar uživatele
643876098

I když do toho z prostorových důvodů nepůjdu, konečně nějaká zajímavá odpověď. Přesně něco takového hledám. Něco, co není investice v tradičním slova smyslu, ale kam člověk vloží peníze ze sentimentu, pro radost nebo z čirého šílenství :)

Avatar uživatele
Samtibalfars

Pak ti dám tip za miliardu 😜 .

Udělej aukci obráceně na hlavní potřeby každého člověka. Dotyčný odklopné až částku která mu vyhovuje pokud nebude někomu vyhovovat dříve.

Lze to udělat na veškerý sortiment služeb a těch 200 klacků na to stačit bude.

Avatar uživatele
643876098

Savier: Trochu fantazie :) Rád bych tip na něco překvapivého, zajímavého, vtipného. Zkrátka něco, co rozproudí konverzaci u piva/vína/ohně…

Avatar uživatele
Safast354

A co zkusit crowdfunding?

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání