Efchen

Dnes zlatého slavíka nezískal Karel Gott nýbrž Tomáš Klus, co si o tom myslíte?

Karel Gott má prý 37 zlatých slavíků,38 nedostal-získal ho mladý,odvážný zpěvák Klus…byl to pro všechny tak neuvěřitelný šok?

Nejlepší odpověď
anonym

Pro mně tedy žádný šok nenastal. Za prvé jsem se nedívala, za druhé před léty porazil Karla Gotta Daniel Hůlka a za třetí neznám Tomáše Kluse.
Doplňuji:
Tedy znám Tomáše Kluse podle jména, ale neznám jeho tvorbu. Ačkoliv u Karla Gotta jsem skončila někde v dobách Lady Carneval a Včelky Máji, tak se není čemu divit.

Další odpovědi
brillant

Je mi jedno kdo získal zlatého slavíka, prostě změna je život.

kapka

Klus dostal už loni stříbrného slavíka, letos jsem tak trochu čekala, že se zase umístí. Zlato mu přeju. A nejen za protestsongy, „Pánubohu do oken“ já osobně nepovažuju za jeho nejlepší písničku. Má spoustu jiných moc hezkých písniček, které se v rádiu kolikrát ani nedostanou ke slovu, protože každej si na přání volá právě o ten protestsong.
Jinak Slavík je hlavně o popularitě, o oblibě určitého zpěváka u lidí, to všichni víme. A Klus prostě svoje fanoušky, a hlavně bych řekla fanynky, má. Umí navázat kontakt s publikem na koncertu, je vtipnej, slušnej, prostě milej, umí improvizovat.
Podle mě zaujal i lidi, co jinak hudební scénu nějak zvlášť nesledujou, beru to podle sebe .

Jinak ještě chci dodat, že jsme s dcerou jásali i nad vítěztvím Koblížků jako objev roku, ona je má hodně ráda a chodí na jejich koncerty. Já jásám, že ona jásá. 😁

mojitek

Když toho Kluse začnou hrát v radiu tak okamžitě vypínám.Tak asi takový názor na to mám…

BANAN93

Tak jednou to přijít muselo, to ale nic neubírá na slávě Goťáka
Klus ale nějak řikal, že když lidi chtěj revoluc,i tak si to maj nejdřív srovnat v kebuli atd.
(jako by na něj někdo zatlači,l že jeho kariera může zkončit)

led

Ak umelec má monopol na umenie, stáva sa z neho remeselník.
Život je zmena a večné hľadanie, v umení je to zvlášť výrazné.

manon

Karel Gott zrál jako víno, především osobnostně, ale přece jen je už za zenitem. Jeho písně nejsou a nikdy nebyly pro mne to pravé ořechové, ale není mnoho tak výborných hlasů v naší populární hudbě. Je každopádně dobře, pokud se objeví nějaká nová tvář, co zaujme. Z těch, co zatím Karla Gotta dokázali na „trůnu“ vystřídat, mne nejvíc oslovoval svou hudbou Miro Žbirka. Budu si teď víc všímat i co zpívá Tomáš Klus :)

Damiana

Pro mě – příjemné osvěžení. Znamená to, že se v naší populární hudbě zase po letech něco děje a přišel nějaký výrazný talent. Jako kdysi, když Mistra sesadili Dalibor Janda nebo Meky Žbirka…
Jestli to ale není hlavně o tom, že Tomáš zpívá protest songy, které odrážejí současný naštvaný postoj našeho národa… Každopádně mu blahopřeji.:-)
(Btw – Slavík je tradice. Anketa popularity. Pro mě ale stejně skončil ve chvíli, kdy bylo „jasné“, že si pro zasloužené zlato už nikdy nedojde Petr Muk…)

gepik

Já za tím vidím práci a snahu pořadatele dostat hlasování mezi šírší a mladší obyvatelstvo (rádia, facebook a jiné), než jsou jen čtenářky časopisu Květy.

iceT

Já si myslím,že Karel Gott dostává své slavíky jen ze setrvačnosti,pro­tože lidé ho znají snad ve všech věkových kategoriích-a tom to je,že je je někdo známý.Já jsem do loňska nevěděla kdo je Klus a třeba pojem Koblížci mi vůůbec nic neříká.
A co si myslím?Že je to fajn,že slavíka má letos neočekávaně někdo jiný,třeba příští rok bude vše při starém a vůbec kdo ví…

mosoj

Stále nechápu vo co kráčí .