Andělé

Dnes ráno se mi na liště objevilo svítivými písmeny-„Vy mít(6)nové zprávy“,nebo „Znat svou budoucnost“. Není to vir?

Máte to někdo také? Bojím se na to kliknout,ale chtěla bych to smazat. Můžu na to pravým tlačítkem kliknout a odstranit? Radši se zeptám,než bych se případně chytila do pasti…Může to být vir nebo je to pouhá reklama? Děkuju.
Doplňuji:
Chudst-neinstalovala jsem nic,občas nechám chvilinku syna na pc,snad někam neklikl…
Moc Vám děkuju za pomoc,udělám,jak jste mi poradil a budu se snažit nic nevynechat,dám si velký pozor. Moc moc děkuju:-)

Nejlepší odpověď
chudst

Samozrejme, ze to muze byt vir. Pouha reklama – snad nikdy jsem to nevidel. Nebo jste instalovala neco? (Komunikacni program? Nebo treba Outlook ci Thunderbird?) Kazdopadne jsem to nikdy nezazil. Predpokladam, ze je to vir. Jak postupovat: nechejte pocitac projet dusledne antivirem.

Pokud nic nenajde, jdete na http://www.vi­ry.cz/forum/ – kde popiste vas problem. (Nejdrive se seznamte s tamejsimi pravidly a ridte se jimi!) Lide, kteri se vas tam ujmou, jsou profesionalove. Ja takto odviroval pomoci nich jiz par pocitacu a nemusel jsem je nosit do opravny ci reinstalovat windows. Duverujte jim a pokracujte PRESNE (!!) krok za krokem. (I kdyz tohle rikam kamaradum, oni to odsouhlasi, jakoze jasna vec – a kdyz se mi pak ptaji, proc se jim to nepovedlo, zjistim, ze treba na zacatku neco vynechali, co jim rikali, aby udelali.)
Doplňuji:
A zalohujte si okamzite veskera data, na kterych vam zalezi. Prestoze to je doufejme jen lehka forma viru, muze se take rozvijet. (Brachovi to takze zacalo upozornovanim, at si koupi antivirus. Po trech dnech mu kompletne zamrzl pocitac. Velmi neprijemne.)

Další odpovědi
Katusa

Mně se to tam objevilo taky, a ještě se to střídá s nápisem „unavuje Vás pomalé PC?“ a ještě nějakým, který si nepamatuju…Jsem z toho krajně nešťastná a nevím co s tím, antivir nic nehlásí. Takže jsem taky zvědavá na odpovědi

led

Reklama, doporučujem neklikať!
Doplňuji:
Káblik, „plácame“ o baneroch na webových stránkach, nie je to len v emailoch ako spam. Vždy sa najde niekto, kto sa poteší z výhry a potom sa diví…

kablik

To jsem z vás jelen, mě se spamy objevují zásadně v poště, v emajlech, co to tu plácáte o nějakých svítivých písmenech a v jaké liště? Pokud mi dojde zpráva typu: vyhrál jste 100.000dolarů a odesílatel je někde z Hong Kongu tak je to samozřejmě podezřelý a okamžitě ho dávám do koše a ten ihned vysypu, a je po ptákách, alespon si to myslím, jestli ne, rád se nechám poučit.

casey

tez doporucuji jednou za cas (treba mesic) projet pc programem na hledani spyware. Tady je clanek, vcetne programu:
http://www.slu­necnice.cz/ti­py/vyhrajte-vecny-boj-se-zaskodniky/
spyware, malware atd. nemusi vzdy klasicky antivir nezachytit.

Andělé

Chudst-bude to asi směšné,ale já vůbec pc nerozumím,nevím,co tj.zálohovat si data. Určitě si ochránit svá data,ale nevím jak.Můžete mi prosím poradit? Děkuju:-)

chudst

Mam tim na mysli dat si sva dulezita data (dokumenty ve Wordu, fotky, apod.) nekam jinam. Na Flashku, externi harddisk, DVDcko, apod. Proste nekam jinam, nez do pocitace. Pokud se s nim nedejboze neco stane, muzete o vsechna tato dulezite data prijit. Moc jich asi nebude – hry, filmy, pisnicky, muzete postahovat jindy. Ale neco, co jste tvorila vy sama – fotky, prace ve Wordu a Excelu (apod.), to uz nikde jinde nenajdete – a to stoji za to zalohovat.

Andělé

Nojo,jasně,to mě nenapadlo,to ihned udělám,hl.fotky a složky by mě strašně mrzely.Moc Vám děkuju za veškerou pomoc:-):-)

chudst

Neni vubec zac, hlavne aby se to v poradku odvirovalo. Kdyztak mi pak prosim poslete soukromou zpravu, jakpak to s vami vypada.

Andělé

Určitě pošlu,jak to dopadlo. Ještě jednou Vám moc děkuju:-)

Andělé

kabliku-nikdo tu neplácáme! Pokud nevíte,co tj.lišta,tak se nerozčilujte. O žádných výhrách jsem nepsala,čtěte pozorně a ne ukvapeně.
V mé liště-(je nahoře,bud si jí necháte prázdnou,nebo si do ní dáte to,co nejvíce používáte,je to rychlé),bylo svítivými písmeny napsáno to,co už jsem psala. Je normální,že jsem nevěděla,jestli tj.vir,nebo reklama.
Pokud otázku nechápete,tak na ni neodepisujte!

led

Hlavne sa nenechajte nalákať, nech je to akokoľvek lákavé, na nejakú výhru, odmenu a podobne. Klikajte len na dôveryhodné a tých je málo. Tie blikačky, pohyblivé reklamy a podobne, na to vôbec nereagujte. To je ako sms v telefone, vyhrali ste a zavolajte – potom platíte a platíte a platíte…

Andělé

Led-máte pravdu,bála jsem se na to klikat,abych se nechytila do pastě. Už to zmizelo.Měla jsem strach,že jsem zavirovaná,ale už je vše v pořádku:-) Děkuju:-)