Avatar uživatele
kajda

Dnes jsem začala běhat. Kolikrát týdně mám běhat, aby to mělo očividné výsledky?

Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3436 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Když chceš výsledky vidět: Odborníci říkají 3x týdně, maximálně obden.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pizlicka

ja zacla behat deset minut v kuse,pak patnact,pak tricet minut,pak hodina.po roce hodina ctvrt,po roce a pul,hodina tricet minut,ted behavam dve hodiny a az dobehnu,dám ctyricet minut rychle chuze.je to zavislost,jako droga.prijdes tomu na chut,a stale zvysujes.dulezite je,napriklad kdyz bezis tricet minut,prvnich patnact minut jen zlehka bezet,nedavat do toho sílu,a tech druhych patnact minut,uz muzes zrychlit.tak si rozdelis energii,a vydrzis celych tricet minut.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

To je individuální. Nastav si to tak, ať vydržíš - výsledky budou, pokud budeš běhat dlouhodobě, ne že se za jeden-dva týdny strháš a odpadneš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Jaké výsledky? Chceš zhubnout? Nebo běháš vytrvalostní běh nebo sprinty a chceš vědět, kdy se zlepšíš?
A výsledky? Záleží na počátečním stavu, na tvé kondici na tvém cíli, ...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kajdo, začala jsi dnes běhat a chceš vědět, jak dlouho bude trvat, až to na Tobě bude poznat? Tak za všechny ty dále uvedené odpovědi Ti to shrnu:
Když se Ti běhání bude líbit, přijdeš na chuť tomu, abys to dělala pravidelně, tak budou ty výsledky vidět docela rychle. Nejdříve při pohledu do zrcadla, kde uvidíš spokojenější a zdravější výraz, protože budeš dělat něco pro své zdraví. To může "naběhnout" už tak po 2 týdnech.
Budeš celkově zdravější a pružnější, zpevní se Tvá postava a bude se Ti lépe dýchat. Toto záleží na kilometrech, které uběhneš a jak často budeš běhat. V neposlední řadě zeštíhlíš, a to pro změnu záleží na intenzitě a četnosti pěstování tohoto sportu.
Před pár lety jsem běhala s kamarádkou každý večer asi 3 km. Část cesty jsme běžely, potom to prostřídaly rychlou chůzí a zase běžely. Někdy jsme střídaly rychlé sprinty a pomalejší běh.
Bylo to bezvadné. Prima pocit, že pro sebe něco dělám, otužilost a tudíž žádné nemoci a nesporně optimističtější nálada. Těšila jsem se každý večer, až už Jana přijde a můžeme vyrazit. Bohužel, začala pít a byl konec. Běhat samotná jsem si netroufla, tak bezpečno u nás nebylo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tak často jak můžeš. Čím častěji tím lépe. Osobně jsem začínal běhat asi ve 35 letech a skončil jsem někdy kolem 50 pro nemoc. Ve 40 jsem bez problémů uběhl maraton ale ne na čas. Začínal jsem z nuly měl jsem dva okruhy jeden 5 km a jeden 10 km, ty jsem střídal podle toho jak jsem se cítil. Účinek to mělo tak od 100 km za měsíc. V době své největší výkonnosti jsem naběhal tak 250 km za měsíc + ještě někdy jízdy na kole.
Dnes je všechno pasé !!!

Nepodceňuj obuv !!!!
Doplňuji:
http://www.odpovedi.cz/…

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

To je individuální. Můžeš jednou vyběhnout, vymknout si kotník a výsledek bude očividný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Advance

Já začínala tak že jsem běhala 3xtýdně!!!

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Hlavně neposlouchej ty rady od lidí kteří v životě neuběhli ani metr.

před 3436 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Pro začátek je dobré střídat běh s rychlou chůzí. Je totiž třeba běhat v aerobním režimu aby to mělo příznivý vliv na tělo. Na tomto serveru to někdo dobře v minulosti popisoval. Zkus si zadat do vyhledávače.

před 3436 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Sport