Džanička

Děláte někdo pistáciový krém na dorty apod?? Nějaký opravdu dobrý, který jste už dělali.....

..... a dále jaké děláte doma jiné dobré krémy na dorty a polevy..
Doplňuji:
Damiano, to pistáciové mléko koupím někde v Tescu, nebo Kauflandu, apod.?? Rozhodně děkuji za recept, hned to vyzkouším, a už se na to móc těším..

Nejlepší odpověď
Damiana

Ano. Uvařím pistáciový pudink Dr. Oetker v pistác. mléce Müller a nechám vychladnout. Pak vyšlehám s máslem na hustý krém a přidám pár lžic pistáciového sirupu Monin. Je vynikající.
Karamelový dělám tak, že uvařím karam. pudink bez cukru, našlehám s máslem a 1 zkaramelizovaným slazeným kondenzovaným mlékem a trochou karam. Moninu.
Čokoládový také doporučuji vyzkoušet – ten je nejrychlejší – ale hodí se spíš na koláčové korpusy nebo do misek jako krémová pěna. Rozpustím dvě kvalitní hořké čokolády ve vodní lázni s lžící másla. Pak zašlehám 4 žloutky a sníh ze čtyř bílků. Naliji na upečený linecký nebo listový koláčový korpus, posypu praženými lupínky mandlí a nechám ztuhnout. Vynikající s jahodami. (Lze udělat i z bílé čokolády).
Doplňuji:
Já ho kupuji v Albertu, ale myslím, že ho budou mít i jiné supermarkety, které prodávají jogurty Müller. Raději kup dvě. Jedno se vždycky nějak „záhadně“ vypije, než se stačí udělat pudink. 🙂
Přeji ať se povede. (Zapomněla jsem ještě, že strany dortu pak sypu sekanými pistáciemi.)

Další odpovědi
briketka10

Džaničko pistáciové mléko Müller mají v každém Globusu a stojí 19.90 Kč

anonym

Dělala jsem řezy s pistáciovým krémem. Ušlehala jsem 1 kostku másla s 1/4 kg moučkového cukru, přimíchala z poloviny vanilkového pudinku nastavení a nakonec vmíchala na jemno nastrouhané pistácie.
Bylo to dobré, ale lepší byly pistáciové kuličky. Do kousku máslového krému z půl kostky másla, 150 g cukru a 50 g máslových sušenek jsem vmáčkla pistácii a obalila v sekaných pistáciových oříšcích. Dělala jsem je na dceřinu svatbu a na stole ty zelené kuličky vypadaly neodolatelně.