Avatar uživatele
Džanička

Děláte někdo pistáciový krém na dorty apod?? Nějaký opravdu dobrý, který jste už dělali.....

..... a dále jaké děláte doma jiné dobré krémy na dorty a polevy..
Doplňuji:
Damiano, to pistáciové mléko koupím někde v Tescu, nebo Kauflandu, apod.?? Rozhodně děkuji za recept, hned to vyzkouším, a už se na to móc těším..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? terry, johana 56, briketka10 před 4430 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Ano. Uvařím pistáciový pudink Dr. Oetker v pistác. mléce Müller a nechám vychladnout. Pak vyšlehám s máslem na hustý krém a přidám pár lžic pistáciového sirupu Monin. Je vynikající.
Karamelový dělám tak, že uvařím karam. pudink bez cukru, našlehám s máslem a 1 zkaramelizovaným slazeným kondenzovaným mlékem a trochou karam. Moninu.
Čokoládový také doporučuji vyzkoušet – ten je nejrychlejší – ale hodí se spíš na koláčové korpusy nebo do misek jako krémová pěna. Rozpustím dvě kvalitní hořké čokolády ve vodní lázni s lžící másla. Pak zašlehám 4 žloutky a sníh ze čtyř bílků. Naliji na upečený linecký nebo listový koláčový korpus, posypu praženými lupínky mandlí a nechám ztuhnout. Vynikající s jahodami. (Lze udělat i z bílé čokolády).
Doplňuji:
Já ho kupuji v Albertu, ale myslím, že ho budou mít i jiné supermarkety, které prodávají jogurty Müller. Raději kup dvě. Jedno se vždycky nějak „záhadně“ vypije, než se stačí udělat pudink. 🙂
Přeji ať se povede. (Zapomněla jsem ještě, že strany dortu pak sypu sekanými pistáciemi.)

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Džaničko pistáciové mléko Müller mají v každém Globusu a stojí 19.90 Kč

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Dělala jsem řezy s pistáciovým krémem. Ušlehala jsem 1 kostku másla s 1/4 kg moučkového cukru, přimíchala z poloviny vanilkového pudinku nastavení a nakonec vmíchala na jemno nastrouhané pistácie.
Bylo to dobré, ale lepší byly pistáciové kuličky. Do kousku máslového krému z půl kostky másla, 150 g cukru a 50 g máslových sušenek jsem vmáčkla pistácii a obalila v sekaných pistáciových oříšcích. Dělala jsem je na dceřinu svatbu a na stole ty zelené kuličky vypadaly neodolatelně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek